17 Јули, 2019
0.0188

ФИЛМСКА КРАЖБА ВО СЛОВЕНИЈА: Од блиндирано возило на осигурителна агенција „исчезнаа“ милион евра

Објавено во: Балкан 18 Јануари, 2019

Словенечката полиција се уште трага за извршителите кои пред месец дена украле милион евра од блиндиран автомобил на словенечка агенција за осигурување од Цеље.

Двајца работници го оставиле возилото без надзор во дворот на агенцијата за осигурување без контрола, не чекајќи го доаѓањето на своите колеги од следната смена.

Постои голема веројатно крадците да имале внатрешни информации кои им помогнале во кражбата на толку голема сума кеш.

Иако кражбата се случила минатиот месец, случајот упте не е расветлен, а полицијата во меѓувреме ги испрашувала и работниците кои се виновни поради невнимание бидејќи по правило на службата морале да им ја предадат смената и возилото со кеш кој го добиле од клиент на колегите.


Foto: Profimedia

Можеби ќе ве интересира

ГРЦИТЕ НА ГОТОВС: Ново невреме ќе ги погоди овие делови

ГРЦИТЕ НА ГОТОВС: Ново невреме ќе ги погоди овие делови

Германски министер отиде на Косово да бара негователи

Германски министер отиде на Косово да бара негователи

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

Арапите инвестираат во уште една балканска земја