21 Ноември, 2018
0.2548
    ALK 8101    -0.01%     BESK 9200    0%     CEVI 1001    0.1%     FERS 70000    0%     KMB 5101    -1.29%

(ФОТО) Марш За Европска Македонија: Вака е моментално во Скопје

Објавено во: Македонија 16 Септември, 2018

Развиорени знамиња низ центарот на Скопје од илјадници граѓани кои дојдоа во главниот град да дадат поддршка на коалицијата „Излези За европска Македонија“ .

Маршот за европска Македонија ќе тргне од  пред зградата на Црвениот крст  во 13.30 часот, а ќе заврши пред седиштето на Делегацијата на ЕУ во 14.00 часот .

Официјална програма ќе почне во 14 часот на сцената поставена пред ЕУ Инфо центарот во Скопје.
Можеби ќе ве интересира

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Oдреден притвор за Мијалков

Oдреден притвор за Мијалков

Мијалков уапсен

Мијалков уапсен