03 Јуни, 2020
0.0207

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Објавено во: Стил 22 Мај, 2020

Во изминатиот период и социјалната изолација, сите повеќе или помалку сме „заразени“ со многуте апликации и социјални мрежи. Иако ТикТок завладеа и моментално е една од најкористените апликации, сепак тука се и оние другите.

Во тие други апликации се вбројува и апликацијата, односно социјалната мрежа Snapchat, преку која можеме да си испраќаме разни фотографии и видеа со нашите пријатели кои да исчезнат по прегледувањето, нуди многу интересни опции. Филтрите кои се наоѓаат на оваа социјална мрежа се одлична забава и добар начин за пополнување на време.

Инспирирани од истата, решивме да направиме една мини трансформација на нашите познати женски пејачки, односно да провериме како тие би изгледале доколку биле мажи. Имено, филтерот кој го има на оваа апликација ни помогна, а во продолжение погледнете го финалниот резултат. Секако, доколку ви се допадна нашата идеја, може да ја искористите за да се пошегувате со вашите пријатели.

Елена Ристеска

Тамара Тодевска

Останатите на

Женски магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!