19 Ноември, 2018
0.7427
    ALK 8249.6    0%     CEVI 1000.65    0.06%     GRNT 824.44    -0.12%     KMB 5248.77    -0.75%     MERM 1999    -1.09%     MPT 48858.85    -1.15%     MTUR 5000    0%     NEME 1250    0%     OHB 6700    -0.74%     RMDEN14 96.4    0.1%     RMDEN17 96.6    0.1%     RZLE 21    31.25%     SBT 2151    -9.06%     STB 1287.47    0.1%     STBP 1255    0.08%     TETE 2430.04    -2.72%     UNI 2301    -1.16%     VITA 9200    0.12%

(ФОТО) РАЈ ЗА ОЧИ И ДУША: ТОП три плажи кои вреди да ги посетите ова лето во Грција

Објавено во: Стил 06 Јули, 2018

Доколку панирате ова лето да го поминете на некоја од грчките плажи, ви предлагаме да ги посетите оние кои добија највисоки оценки од туристите од цел свет.

Доколку решите да посетите барем една од нив сигурни сме дека нема да згрешите.

1.Порто Кацики


Со право го носи епитетот најубава - песочна е и опколена со стрмни камени карпи. Се наоѓа на 40 км југозападно од Лефкада.

Миртос, Кефалинија


Скриена помеѓу стрмни карпи Агиа Динати и Калон Орос, на јонскиот остров Кефалонија. За да стигнете до овие плажи е вистинска мала авантура - по стрмен кривулест пат од селото Диварата. Не е погодна за мали деца (поради патот и силните морски струи), но е феноменална бидејќи има и каменест, школкав и песочен дел.

Балонс бич- Крит

Ситниот песок во кој ви паѓаат стаплата додека одите, тиркизното - кристално море, совршено чистиот воздух, островчиња и плански возвишенија во далечина, удобно и поволно сместување ...

Има ли нешто поубаво од тоа? Единствената маана на Балос плажата е што е оддалечена од цивилизацијата доколку не планирате до неа да стигнете со воденпат, односно со брод од Кисамос. Но, кога стигнете, нема да ви падне на ум да си одите од таму ... 

Можеби ќе ве интересира

„СОНУВАЈ, ВЕРУВАЈ, ОСТВАРУВАЈ!“: Стефанија Јакимовска, поетеса со бројни меѓународни награди

„СОНУВАЈ, ВЕРУВАЈ, ОСТВАРУВАЈ!“: Стефанија Јакимовска, поетеса со бројни меѓународни награди

РК Вардар нуди награда за украден лап-топ

РК Вардар нуди награда за украден лап-топ

(ФОТО) Маја Иванова и Кралицата Ранија се дами со стил: Модерна средба

(ФОТО) Маја Иванова и Кралицата Ранија се дами со стил: Модерна средба

Што е среќа по Bukowski!

Што е среќа по Bukowski!

Кан сите ги поздравува со „Те сакам“: Ирена Лозана за љубовта и мешаниот брак, мајчинството и аутизмот

Кан сите ги поздравува со „Те сакам“: Ирена Лозана за љубовта и мешаниот брак, мајчинството и аутизмот

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Дарија се бореше за живот посилно и од мене: Емотивна приказна на Александра и предвреме роденото дете

Дарија се бореше за живот посилно и од мене: Емотивна приказна на Александра и предвреме роденото дете

Сузана Турунџиева: Маленко не е дораснат за улогата на родител

Сузана Турунџиева: Маленко не е дораснат за улогата на родител

Запросување на Божик, венчавка на Велигден: Љубовната приказна на Миле Јанакиески

Запросување на Божик, венчавка на Велигден: Љубовната приказна на Миле Јанакиески