18 Јули, 2018
0.3784
    ALK 8022.86    0.07%     GRNT 805    -1.97%     KMB 5100.28    0.85%     MPT 43389.66    0.94%     OKTA 4301    -0.83%     RMDEN09 98    2.22%     RMDEN16 95    0%     RMDEN17 95.95    0.05%     STIL 129.42    1.91%     TIKV 157    2.61%     TKVS 4650    0%     TNB 13700    -2.14%     TPLF 1089    9.98%     TTK 992.73    1.11%     UNI 2400    1.95%     ZILU 250    5.49%

(ФОТО) РАЈ ЗА ОЧИ И ДУША: ТОП три плажи кои вреди да ги посетите ова лето во Грција

Објавено во: Стил 06 Јули, 2018

Доколку панирате ова лето да го поминете на некоја од грчките плажи, ви предлагаме да ги посетите оние кои добија највисоки оценки од туристите од цел свет.

Доколку решите да посетите барем една од нив сигурни сме дека нема да згрешите.

1.Порто Кацики


Со право го носи епитетот најубава - песочна е и опколена со стрмни камени карпи. Се наоѓа на 40 км југозападно од Лефкада.

Миртос, Кефалинија


Скриена помеѓу стрмни карпи Агиа Динати и Калон Орос, на јонскиот остров Кефалонија. За да стигнете до овие плажи е вистинска мала авантура - по стрмен кривулест пат од селото Диварата. Не е погодна за мали деца (поради патот и силните морски струи), но е феноменална бидејќи има и каменест, школкав и песочен дел.

Балонс бич- Крит

Ситниот песок во кој ви паѓаат стаплата додека одите, тиркизното - кристално море, совршено чистиот воздух, островчиња и плански возвишенија во далечина, удобно и поволно сместување ...

Има ли нешто поубаво од тоа? Единствената маана на Балос плажата е што е оддалечена од цивилизацијата доколку не планирате до неа да стигнете со воденпат, односно со брод од Кисамос. Но, кога стигнете, нема да ви падне на ум да си одите од таму ... 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Кралски третман од Борко за малиот наследник

(ФОТО) Кралски третман од Борко за малиот наследник

ИМА ОСУМ ГОДИНИ И ТРОЈНО ПОВЕЌЕ ПЕХАРИ: Запознајте го Петар, македонскиот шампион во картинг

ИМА ОСУМ ГОДИНИ И ТРОЈНО ПОВЕЌЕ ПЕХАРИ: Запознајте го Петар, македонскиот шампион во картинг

„Пуси Рајот“ доби максимална казна затвор за упадот на финалето

„Пуси Рајот“ доби максимална казна затвор за упадот на финалето

Лудница во Торино, Роналдо делеше автограми

Лудница во Торино, Роналдо делеше автограми

Познати казните со кои ќе се соочат натрапниците кои го прекинаа финалето

Познати казните со кои ќе се соочат натрапниците кои го прекинаа финалето

Разбира 7 јазици, мајка е на 2 деца, фудбалот ѝ е слабост: Која е Колинда Грабар-Китаровиќ?

Разбира 7 јазици, мајка е на 2 деца, фудбалот ѝ е слабост: Која е Колинда Грабар-Китаровиќ?

Што го одбележа Светското првенство: Од Мбапе и Нејмар до ВАР и Путин

Што го одбележа Светското првенство: Од Мбапе и Нејмар до ВАР и Путин

ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Основци направија изум кој ќе го спаси светот

ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Основци направија изум кој ќе го спаси светот

Заборавете на Санторини: На овој остров ќе најдете плажи какви досега не сте виделе во цела Грција

Заборавете на Санторини: На овој остров ќе најдете плажи какви досега не сте виделе во цела Грција