21 Април, 2018
0.0763

(ФОТО+ВИДЕО) ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ: Задар под вода

Објавено во: Балкан 11 Септември, 2017

Големо невреме го зафати хрватскиот град Задар кој е потопен. 

Шахтите не можат да ја примат сета вода, и улиците се како реки. 

Посебно е драматично во трговскиот центар Супернова. 

Водата влезе во подземната гаража, ги „зароби“ автомобили и се искачи дури и до подвижните скали. 

За два часа во градот наврнаа 156 литри дожд на метар квадратен. 

Ваков дожд во градот имало во 1986 година. 


Можеби ќе ве интересира

Никос Ксидакис: Сега е најдобриот момент за решение на името

Никос Ксидакис: Сега е најдобриот момент за решение на името

ПОСЛЕПОЛНОЌНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Грција се тресе

ПОСЛЕПОЛНОЌНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Грција се тресе

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито