16 Ноември, 2018
0.2481

(ГАЛЕРИЈА) Живејте здраво и умерено: Милица и Томе од Битола прославија 70 години брак

Објавено во: Стил 17 Октомври, 2018

Пред многубројните пријатели и роднини, а во организација на најблиското семејство, брачниот пар од Битола, Милица (93) и Томе (96) Мицевски, прославија 70 години брачен живот.

На прославата која беше одржана во Премиер центар, беа повторно прочитани брачните завети, а на истата и претходеа сите обичаи карактеристични за една венчавка, од земањето на невестата, украсениот автомобил со свадбени декорации, свадбеното танго, до фрлање на бидермаерот во ресторанот.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Од девет години сум на инсулин: Приказната на новинарката Рената Јакимовиќ

Од девет години сум на инсулин: Приказната на новинарката Рената Јакимовиќ

(ФОТО) Што порачува Јанкулоска со изборот на облека

(ФОТО) Што порачува Јанкулоска со изборот на облека

Религиозна и ненаметлива: Детали за првата сопруга на Никола Груевски

Религиозна и ненаметлива: Детали за првата сопруга на Никола Груевски

Денес се врвни ракометари: Браќата Лазарови како деца!

Денес се врвни ракометари: Браќата Лазарови како деца!

(ФОТО) Моден погодок на Катица Јанева

(ФОТО) Моден погодок на Катица Јанева

Пред и Потоа

Пред и Потоа

Луѓето останаа без трошка љубов и емпатија во себе: Интервју со Силвија Митевска

Луѓето останаа без трошка љубов и емпатија во себе: Интервју со Силвија Митевска

СЕКОГАШ ВО ВТОР ПЛАН: Која е сопругата на Никола Груевски?

СЕКОГАШ ВО ВТОР ПЛАН: Која е сопругата на Никола Груевски?

АГОНИЈАТА СО ДАРКО ЛАЗИЌ НЕ ПРЕСТАНУВА: Пејачот уште не застанал на нозе, прима крв а се поради ова

АГОНИЈАТА СО ДАРКО ЛАЗИЌ НЕ ПРЕСТАНУВА: Пејачот уште не застанал на нозе, прима крв а се поради ова