26 Јуни, 2019
0.0237

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Објавено во: Македонија 22 Мај, 2019

И двете политички партии сакаат да купат време, изјави поранешната пратеничка Ѓулистана Марковска вечерва во Топ тема на Телма за најавите за ветинг и смена на кадри. 

Вели дека тоа е еден проект кој треба да се одработи. Додава дека успесите се мерливи. 

„Ветингот го поздравувам, треба да биде институционално, од горе до долу“, рече Марковска. 

Го поддржува ветингот затоа што во Албанија тој процес дал резултати. 

Можеби ќе ве интересира

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Министерката Сореиде денес во Скопје

Министерката Сореиде денес во Скопје

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ