12 Август, 2022
0.0201

Гласот на Америка со видео: Уште едно лице извади пиштол кај Скендербег и пукаше

Објавено во: Македонија 07 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Фото: Гласот на Америка

Гласот на Америка објави видео и фотографии од второ лице кое вчера вперило пиштол кон толпата која протестираше по повод францускиот предлог а минуваше кај плоштадот Скендербег на пат кон Министерството за надворешни работи.

Според Гласот на Америка, може да се види дека има уште едно лице, покрај она за кое МВР извести дека е уапсено, а подоцна Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека требало да биде убиен од него.

Изданието тврди дека според снимката, лицето прво го репетира огненото оружје, а потоа стрела во воздух. Набргу после тоа, лицето го напушта просторот.

Целосно во црна облека, со капче и очила за сонце е второто вооружено лице што стрелаше за време на тензиите што се случија кај плоштадот „Скендербег“ во Скопје.Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Mигрантот не е заразен со мајмунски сипаници, а кичевчанецот не сакал да се тестира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Mигрантот не е заразен со мајмунски сипаници, а кичевчанецот не сакал да се тестира

Тетовецот кој бараше разголени фотографии од девојче заврши во притвор

Тетовецот кој бараше разголени фотографии од девојче заврши во притвор

Николоски го обвини Пендаровски дека се поклонил пред лажна плоча во Прохор Пчињски

Николоски го обвини Пендаровски дека се поклонил пред лажна плоча во Прохор Пчињски

Лице во струшко ограбило и се обидело да силува странска државјанка

Лице во струшко ограбило и се обидело да силува странска државјанка

ОВА НЕ Е НОВ КОВИД, НЕМА МЕСТО ЗА ПАНИКА: Пациентот на Инфективната клиника е негативен на мајмунски сипаници

ОВА НЕ Е НОВ КОВИД, НЕМА МЕСТО ЗА ПАНИКА: Пациентот на Инфективната клиника е негативен на мајмунски сипаници

Директорот Хасипи уверува дека свидетелства ќе има навреме за учениците

Директорот Хасипи уверува дека свидетелства ќе има навреме за учениците

Регистрирани се нови 600 заразени со корона и 10 починати

Регистрирани се нови 600 заразени со корона и 10 починати

МИГРАНТ ОД СИРИЈА СО ОСИП НА КОЖАТА Е ХОСПИТАЛИЗИРАН НА ИНФЕКТИВНА: Д-р. Капсаров подетално за состојбата на пациентот суспектен на мајмунски сипаници

МИГРАНТ ОД СИРИЈА СО ОСИП НА КОЖАТА Е ХОСПИТАЛИЗИРАН НА ИНФЕКТИВНА: Д-р. Капсаров подетално за состојбата на пациентот суспектен на мајмунски сипаници

БИДЕТЕ КРАЈНО ВНИМАТЕЛНИ ОД ДЕНЕСКА ПА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА - пороен дожд, грмежи и засилен ветер се најновите прогнози

БИДЕТЕ КРАЈНО ВНИМАТЕЛНИ ОД ДЕНЕСКА ПА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА - пороен дожд, грмежи и засилен ветер се најновите прогнози