20 Јануари, 2020
0.0167

ГО УДИРАЛ ВО ГЛАВА ДО СМРТ: Брат (20) си го унил братот (24) во Шабац

Објавено во: Балкан 20 Август, 2019

Б.Г. (20) од Шабац е уапсен поради сомнение дека го убил својот брат (24).

Српските медиуми пишуваат дека, сомневањата се дека тој во семејната куќа во Шабац му задал повеќе удари во глава на својот брат, кој од здобиените повреди починал, соопштила полицијата.

Како што се пренесува Б.Г. е осомничен за убиство и ќе му биде одредено задржување до 48 часа. Покрај кривичната пријава ќе биде приведен пред јавно обвинителство во Шабац.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) СЦЕНИ КАКО ОД АМЕРИКАНСКИ ФИЛМ: Сведоци за ликвидацијата на црногорскиот клан во Атина

(ВИДЕО) СЦЕНИ КАКО ОД АМЕРИКАНСКИ ФИЛМ: Сведоци за ликвидацијата на црногорскиот клан во Атина

Две жени во Србија го фатија крстот за Водици

Две жени во Србија го фатија крстот за Водици

Повторно силен земјотрес во Грција

Повторно силен земјотрес во Грција

(ФОТО) ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Вучиќ подготвува сарми

(ФОТО) ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Вучиќ подготвува сарми

Измамници со лажни венчаници доаѓале до недвижности од починати луѓе

Измамници со лажни венчаници доаѓале до недвижности од починати луѓе

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Грипот „коси“ во соседството, во Грција починале седум лица

Грипот „коси“ во соседството, во Грција починале седум лица

ГРЧКИТЕ ПАРТИИ СЛОЖНИ: Веројатно ќе ја имаат првата дама претседателка на државата

ГРЧКИТЕ ПАРТИИ СЛОЖНИ: Веројатно ќе ја имаат првата дама претседателка на државата

НЕМА ЛЕБ ВО ОВАА ЗЕМЈА: Секоја година се иселуваат по 55.000 луѓе

НЕМА ЛЕБ ВО ОВАА ЗЕМЈА: Секоја година се иселуваат по 55.000 луѓе