09 Декември, 2023
0.0442

Гошевски: Доколку тимот е на потребното ниво очекувам нова победа во градскиот дуел со Јуниор КВ

Објавено во: Македонија 07 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Ракометниот клуб Голден Арт во недела ќе одигра нов градски дуел во рамките 6 -тото коло од суперлигата во ракомет. На домашен терен, во С.Ц "Јане Сандански" во Општина Аеродром гостува Јуниор КВ. Повелете изјава од десниот бек на Голден Арт, Дејан Гошевски:

Во недела ни следува натпревар против незгоден противник, кој според составот на играчи е спој на младост и искуство и кој на претходните натпревари покажа дека поседува квалитет да се надмудрува со секој тим во суперлигата. Атмосферата во тимот, после победата од исклучително значење во Радовиш, е на многу високо ниво, што овозможува квалитетно да се подготвиме за натпреварот кој ни претстои со тимот Јуниор КВ. Доколку спроведеме тоа што се договараме и го тренираме на последните тренинзи, оптимист сум дека ќе излеземе како победник на дуелот во недела“ - изјави
Гошевски.

Вториот тим од нашиот колектив, Голден Арт Аеродром, тим е составен од млади македонски ракометари, по победата над РК Аеродорм во претходното коло, во 4-тото коло од првата машка ракометна лига ќе гостува во скопската населба Кисела Вода, каде ќе одигра натпревар против најголемиот фаворит во групата, тимот на Драчево. Натпреварот ќе се одигра во сабота во салата „Архиепископ Доситеј“ во Општина Кисела Вода, со почеток од 18 часот.


* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

НОВИНАРОТ ГОРАН МОМИРОСКИ ПРАШУВА: Дали имало претходен обид за грабнување на Вања Ѓорчевска?

НОВИНАРОТ ГОРАН МОМИРОСКИ ПРАШУВА: Дали имало претходен обид за грабнување на Вања Ѓорчевска?

„СЕУШТЕ НЕ СЕ ИСКОРИСТЕНИ СИТЕ ПРАВНИ ЛЕКОВИ, НО ВЕРУВАМ ДЕКА БРЗО ЌЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН“ - Лога вели дека неколку пати Правда испратила документи во Турција

„СЕУШТЕ НЕ СЕ ИСКОРИСТЕНИ СИТЕ ПРАВНИ ЛЕКОВИ, НО ВЕРУВАМ ДЕКА БРЗО ЌЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН“ - Лога вели дека неколку пати Правда испратила документи во Турција

Анѓушев до антикорупционерката Ивановска: Не сум сопственик на ЕУРОНИКЕЛ (ФЕНИ), каде на други места давате неточни податоци за мене?

Анѓушев до антикорупционерката Ивановска: Не сум сопственик на ЕУРОНИКЕЛ (ФЕНИ), каде на други места давате неточни податоци за мене?

ПЕТМИНА ВОЗРАСНИ И ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА СЕ ЗАТРУЛЕ СО ХЛОР ВО ХОТЕЛСКИ БАЗЕН ВО ОХРИД - надлежните го расчистуваат случајот

ПЕТМИНА ВОЗРАСНИ И ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА СЕ ЗАТРУЛЕ СО ХЛОР ВО ХОТЕЛСКИ БАЗЕН ВО ОХРИД - надлежните го расчистуваат случајот

СО СИЛА, СО ЗАКАНИ И СО ПИШТОЛ КОН ВРАБОТЕНАТА - тројца не толку млади скопјани одзеле 1.300 евра од обложувалница

СО СИЛА, СО ЗАКАНИ И СО ПИШТОЛ КОН ВРАБОТЕНАТА - тројца не толку млади скопјани одзеле 1.300 евра од обложувалница

ЛАТАС: СВОЕВРЕМЕНО И ЈАС ИМАВ УПЛАТЕНО ЗА СТАН КАЈ ПАЛЧО, 10.000 ДОЛАРИ - но се откажав кога видов дека сум трети на список за истиот стан, никогаш не ми ги врати парите

ЛАТАС: СВОЕВРЕМЕНО И ЈАС ИМАВ УПЛАТЕНО ЗА СТАН КАЈ ПАЛЧО, 10.000 ДОЛАРИ - но се откажав кога видов дека сум трети на список за истиот стан, никогаш не ми ги врати парите

НАЈМНОГУ СЕ ЈАВУВАЛЕ ЗА ИТНА МЕДИЦИНСКА ПОМОШ, АМА НЕКОИ И НЕ БИЛЕ БАШ ИТНИ - еве зошто вчера најмногу ѕвонеле во ЦУК

НАЈМНОГУ СЕ ЈАВУВАЛЕ ЗА ИТНА МЕДИЦИНСКА ПОМОШ, АМА НЕКОИ И НЕ БИЛЕ БАШ ИТНИ - еве зошто вчера најмногу ѕвонеле во ЦУК

ПОЛИЦИЈАТА ГО РАСЧИСТИ СЛУЧАЈОТ ВО КАРБИНЦИ, НЕМА КРИВИЧНО ДЕЛО - но, што кажал 20-годишникот

ПОЛИЦИЈАТА ГО РАСЧИСТИ СЛУЧАЈОТ ВО КАРБИНЦИ, НЕМА КРИВИЧНО ДЕЛО - но, што кажал 20-годишникот

УШТЕ ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА ОД НОВИНАРОТ ЛАТАС: Нема ниту еден доказ дека во киднапирањето е замешан таткото на девојчето

УШТЕ ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА ОД НОВИНАРОТ ЛАТАС: Нема ниту еден доказ дека во киднапирањето е замешан таткото на девојчето