20 Август, 2018
0.2600
    FERS 58000    -2.52%     OKTA 4211    -0.1%     SBT 2000    0%     STB 1035    0.34%     STIL 135    2.88%     TEL 277    -0.14%     TNB 14100    -0.21%     TPLF 1216    -0.33%     UNI 2360    -1.67%

ГРОМ се огради од пцовката на Јакимовски

Објавено во: Македонија 09 Август, 2018

Партијата на Стевче Јакимовски, ГРОМ, се огради од пцовките и недоличниот речник на нивниот лидер упатени кон дел од новинарите при вчерашното изнесување пред суд кога беше запрашан за коментар.

Од ГРОМ велат дека тоа се лични ставови на Јакимовски, а не на партијата и дека истите биле упатени кон одредена телевизиска куќа а не кон сите новинари.

Поранешниот градоначалник на Карпош и министер на два ресори е обвинет за тендери без банкарска гаранција, откако финансиска полиција му ги пребаруваше домовите низ Скопје.


Можеби ќе ве интересира

„Бомби“ и денес ќе одекнуваат во Кривичен суд

„Бомби“ и денес ќе одекнуваат во Кривичен суд

Каква временска прогноза ни носи првиот работен ден

Каква временска прогноза ни носи првиот работен ден

КРИЗА ЈА „ТРЕСЕ“ ТУРЦИЈА: Дали тоа ги загрижува македонските туристи кои ја одбрале оваа дестинација?

КРИЗА ЈА „ТРЕСЕ“ ТУРЦИЈА: Дали тоа ги загрижува македонските туристи кои ја одбрале оваа дестинација?

Пратениците денес се враќаат на работа

Пратениците денес се враќаат на работа

ГУЖВА НА ТАБАНОВЦЕ: Еве колку се чека за влез во Македонија

ГУЖВА НА ТАБАНОВЦЕ: Еве колку се чека за влез во Македонија

„Не низ Водно“: Битката за Водно не е изгубена

„Не низ Водно“: Битката за Водно не е изгубена

КОБНА НЕСРЕЌА: Излетал од патот, удрил во бетонска ограда и починал на лице место

КОБНА НЕСРЕЌА: Излетал од патот, удрил во бетонска ограда и починал на лице место

Камион прегази жена во Прилеп

Камион прегази жена во Прилеп

ДУИ ја повика дијаспората да излезе на референдум

ДУИ ја повика дијаспората да излезе на референдум