02 Јуни, 2023
0.0237

И домашен мирис и домашен вкус во Скопје

Објавено во: Мои пари 23 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Во Атлантик Гранд во Скопје денеска беше организиран отворен ден во кој претставници на домашните медиуми имаа можност да се запознаат со современата фабрика каде што се произведува омилениот вкус и мирисна нашата земја, Гранд кафе.

Присутните се запознаа одблизу со производствената палета на фабриката, дознаа повеќе за производите, но имаа можност и да го проследат целиот производствениот процес преку кој се добиваат уникатниот мирис и вкус на Гранд кафе.

Посетата на фабриката се состоеше од обиколка и презентација на иновативните технологии кои се употребуваат во производството и процесите низ кои поминува кафето. На посетата беа присутни и претставници од компанијата Атлантик Гранд, кои го искажаа своето задоволство и порачаа дека со ваквите средби им даваат можност да ги запознаат медиумите и пошироката јавност со нивната работа и да им покажат како изгледа производството во Скопје.

„Многу сме среќни што имаме можност да бидеме домаќини на гости од медиумскиот свет и подобро да ги запознаеме со светот на кафето, а особено со Гранд кафе, кое веќе со години се произведува тука во Скопје и со својот мирис и вкус секое утро ги буди жителите на Северна Македонија“, изјави Светлана Станкова од Атлантик Гранд.

Во модерниот и современ погон во Скопје се произведуваат 29 различни производи. Тука пристигнува најквалитетното сурово кафе од типот Арабика и Робуста, директно донесено од најдобрите плантажи за кафе во Бразил , Колумбија, Хондурас, Виетнам или Гватемала. Имплементиран е и HACCP-систем за безбедност на храна, а производството се одвива според строгиот ISO 9001 стандард. Но како лидер на пазарот Атлантик Гранд обезбеди сертифицирање и со некои од најстрогите стандарди за безбедност на храна IFS, потоа стандардот за заштита на животната средина 140001 и стандардот за енергетска ефикасност ISO 50001. Toa е гаранција дека во Атлантик Гранд управувањето со квалитетот е поставено на високо ниво. 

Со ова, Гранд кафе ја започнува својата кампања под наслов „И домашен мирис и домашен вкус“, во склоп на која ќе бидат организирани три Гранд каравани пред три трговски центри во Скопје, на кои ќе бидат подготвени многу интересни содржини за потрошувачите, а оние најсреќните ќе имаат и можност да отидат на специјална Гранд тура во нашата фабрика во Скопје.

Термините за одржување на караваните се:

Капитол Мол 03.06.2023

Ист Гејт Мол 10.06.2023

Скопје Сити Мол 17.06.2023


Секој од Гранд караваните започнува од 11 часот наутро.
Дојдете да пиеме кафе заедно!


*пр-објава

Можеби ќе ве интересира

Samsung и Dezeen организираат глобален конкурс за дизајн - Re:Create конкурсот ја нагласува вредноста на одржливоста на производите и услугите на Samsung

Samsung и Dezeen организираат глобален конкурс за дизајн - Re:Create конкурсот ја нагласува вредноста на одржливоста на производите и услугите на Samsung

Одбележување на Светскиот ден на млекото: БИМИЛК и ЈОУДГ „Мајски Цвет” Битола со донација на детска креативна патека

Одбележување на Светскиот ден на млекото: БИМИЛК и ЈОУДГ „Мајски Цвет” Битола со донација на детска креативна патека

Со донација на повеќе од 300 илјади денари dm drogerie markt го одбележа Меѓународниот ден на децата!

Со донација на повеќе од 300 илјади денари dm drogerie markt го одбележа Меѓународниот ден на децата!

Уште повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

Уште повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

Промоција на стихозбирката „На врв на јазикот“ од Катица Ќулавкова

Промоција на стихозбирката „На врв на јазикот“ од Катица Ќулавкова

„НEзаштитена пpирода“ - Изложба на фотографии на Велиан Јагев за подигнување на свесноста за животната средина, поддржана oд ПроКредит Банка

„НEзаштитена пpирода“ - Изложба на фотографии на Велиан Јагев за подигнување на свесноста за животната средина, поддржана oд ПроКредит Банка

ВТОРАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „СВРТИ, ТИПУВАЈ И НАГРАДИ СОБИРАЈ“ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ВТОРАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „СВРТИ, ТИПУВАЈ И НАГРАДИ СОБИРАЈ“ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ИНТЕРВЈУ ПОПОВА МАЈСТОРОВА: Сертификацијата за Најдобар работодавач е круна на децениска работа за грижата и напредокот на нашите вработени

ИНТЕРВЈУ ПОПОВА МАЈСТОРОВА: Сертификацијата за Најдобар работодавач е круна на децениска работа за грижата и напредокот на нашите вработени

Фотогалерија: Swatch и Божиновски часовници организираа Dragon ball турнир на Нихон-Џи фестивалот

Фотогалерија: Swatch и Божиновски часовници организираа Dragon ball турнир на Нихон-Џи фестивалот