11 Декември, 2018
0.4277
    ALK 8149.06    0.8%     GRNT 810.87    1.36%     KMB 4932.79    2.35%     MPT 46443.88    0.75%     MTUR 4850    -0.58%     MZPU 607    0%     OHB 6545.4    1.52%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    1.04%     RMDEN17 96.5    0%     RZLV 68    0%     SBT 1802    -7.59%     STB 1278.3    1.18%     STIL 121    0.83%     TEL 295    0%     TNB 13999.97    0%     TTK 1233    -0.91%

И јас сум дете во душата како Талат: Дритон Вејсели е и слаткар и актер

Објавено во: Стил 12 Октомври, 2018

„Пансион Преспав, Талат на телефон, како моем да ви помогнем?“ Вака симпатичниот рецепционер од  „Преспав“ им се обраќа на потенцијалните гости на пансионот. Актерот Дритон Вејсели како Талат од прва ги освои гледачите некаде на средината на првата сезона, а неговиот лик уште повеќе се разви во втората сеозна на популарната Тв серија. Додека на првиот канал на Македонската радио телевизија се репрезираат првите две сезони, актерската екипа интензивно, во студиото на МТВ, ја снима третата, која ќе почне да се емитува од декември. Актерот Вејсели во паузите помеѓу снимањето на кое гостувавме, ни раскажа за неговите слилчности со Талат.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”

(ФОТО) Елегантни во црно: Кристина Арнаудова и сопругот се совршен пар

(ФОТО) Елегантни во црно: Кристина Арнаудова и сопругот се совршен пар

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Митови или вистини

Митови или вистини