24 Мај, 2019
0.0428

И јас сум дете во душата како Талат: Дритон Вејсели е и слаткар и актер

Објавено во: Стил 12 Октомври, 2018

„Пансион Преспав, Талат на телефон, како моем да ви помогнем?“ Вака симпатичниот рецепционер од  „Преспав“ им се обраќа на потенцијалните гости на пансионот. Актерот Дритон Вејсели како Талат од прва ги освои гледачите некаде на средината на првата сезона, а неговиот лик уште повеќе се разви во втората сеозна на популарната Тв серија. Додека на првиот канал на Македонската радио телевизија се репрезираат првите две сезони, актерската екипа интензивно, во студиото на МТВ, ја снима третата, која ќе почне да се емитува од декември. Актерот Вејсели во паузите помеѓу снимањето на кое гостувавме, ни раскажа за неговите слилчности со Талат.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи