12 Јули, 2020
0.0390

Искрено со Петар Богојески: Обожавам почетоци. Не сакам краеви. Сакам кога трае

Објавено во: Стил 21 Јуни, 2020

Пред да го направиме интервјуто за Машки магазин, со политичарот Петар Богојески најпрвин добро се насмеавме. Има неверојатна смисла за хумор, посебно на своја сметка! И не се лути ако му кажете забелешки- внимателно ве слуша и секогаш има одговор. Едноставно, знае како да се однесува со луѓето без да биде претерано наметлив или да наметнува по секоја цена свои мислења.

Во периодов е активен со „Македонски концепт“, но настрана од политиката, тој несомнено има стил на облекување и однесување. Висок е прилично и скоро се‘ му стои, но тоа не значи дека не е внимателен при изборот. Вели дека не сака да создава слика на лажна скромност со „специјализирана“ кампањска облека...

Ова е само дел од ставовите кои ги има и за облеката и за однесувањето и за приватниот живот. Во продолжение, го доловуваме Богојоски од друга страна, онаа без многу политика...Целото интервју на Машки Магазин.

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?