14 Април, 2024
0.0278

Изгоре ресторанот „Лајт клуб“ во центарот на Скопје

Објавено во: Македонија 13 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Во текот на изминатата вечер изгоре внатрешниот дел од ресторанот „Лајт клуб“ на Митрополит Теодосиј Гологанов кај управната зграда на АМСМ во центарот на Скопје.

Според информациите, пожарот избувнал во 4 часот и бил гасен од 9 пожарникари со 4 возила.

Речиси целосно е изгорена внатрешноста на ресторанот, причинета е голема материјална штета, но нема повредени лица.


Фото: Фактор

Можеби ќе ве интересира

„Новодишните“ куќарки нема да бидат тргнати од скопскиот плоштад, планирани се за настани

„Новодишните“ куќарки нема да бидат тргнати од скопскиот плоштад, планирани се за настани

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените

Османи: Кризниот штаб чека повици од луѓето во Израел за евакуација

Османи: Кризниот штаб чека повици од луѓето во Израел за евакуација