12 Јули, 2020
0.0439

Излегуваме само на пазарење, децата ни пеат дома: Семејно со Соња Тарчуловска

Објавено во: Стил 24 Јуни, 2020

Најмалата ќерка на пејачката Соња Тарчуловска и нејзиниот сопруг Јохан, Јоана, вчера наполни пет години.  Со емотивната објава на Фејсбук, Соња ѝ го честиташе роденденот на најмалата ќерка: „Ти си нашата паметница! Вистинска бајка си мамино.
Сè што е во тебе зрачи со љубов. Во суштина ти по илјада пати во денот пренесуваш љубов, а од другите само тоа го бараш да бидеш сакана а ние многу те сакаме.
СРЕЌЕН 5 РОДЕНДЕН, ОСТАНИ ТАКВА КАКВА ШТО СИ. Те сакаат мама,тато, бато и дада“, напиша Соња.

Роденденската прослава, како изненадување ѝ ја подготвија постарата сестра Мелани која има 15 години и братот Младен, кој наскоро ќе наполни 13.

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?