16 Октомври, 2021
0.0300

Јанчев најави изградба на парк на културата во Кавадарци

Објавено во: Македонија 14 Октомври, 2021

Кандидатот за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев најави изградба на парк на културата во Кавадарци.

Локацијата предвидена за новиот парк е во близина на турските гробишта, спомен костурницата и градскиот парк.

„Мој општинар“ од добар пилот проект стана општински сектор кој и понатаму успешно ќе работи, најави Јанчев.

Тој се наврати на проектот за кој рече дека бил реализиран првпат во неговиот мандат, за помалку од 2,5 години. Појасни дека Кавадарци има реони, а секој реон свој општинар.

„Со ова ја доближивме Општината до народот. Направивме отворена општина за сите. Преку „Мој општинар“ секојдневно стигнуваат до службите сите барања на кавадарчани. Потоа се решаваат во најкус можен рок“, рече Јанчев.

Јанчев рече дека и во иднина овој сектор ќе работи во интерес на сите кавадарчани.

Можеби ќе ве интересира

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет