26 Септември, 2020
0.0333

Јанева и врати на Стефанова: Гомнарка и ороспијо!

Објавено во: Македонија 27 Јануари, 2020

Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По деталите кои ги изнесе Стефанова за тоа како Јанева влијаела за осомничените во случаите кои ги водеше СЈО, поранешната специјална јавна обвинителка Јанева почнала да дофрла по што реагирала судиката Васка Николовска Масевска. 

На одење Јанева рекла „Гомнарке и ороспијо една“.

„Надвор изнесете ја обвинетата од судница“, наредила судијката по што полицијата веднаш ја исфрли Јанева од судницата, јавуваат медиумите.

Кога заминувала Јанева им се обратила на новинарите и им рекла - „Оти мачето ѝ го возев, затоа не чинам“.


Можеби ќе ве интересира

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола