20 Август, 2018
0.2575
    FERS 58000    -2.52%     OKTA 4211    -0.1%     SBT 2000    0%     STB 1035    0.34%     STIL 135    2.88%     TEL 277    -0.14%     TNB 14100    -0.21%     TPLF 1216    -0.33%     UNI 2360    -1.67%

ЈАС СУМ СУПЕР БАБИЧКА: Пејачката Росана ужива со внукот

Објавено во: Стил 07 Август, 2018

Фолк- пејачката Росана Сариќ-Тодоровска ужива во улогата на баба. Нејзиниот внук Ноа од ќерката Иванa и од зетот Џејмс, наскоро ќе наполни еден месец. 

„ Јас сум супер бабичка. Внук ми Ноа е злато мало, и 9 август ќе полни еден месец. Секој ден си одам кај него и ѝ помагам на ќерка ми, иако и таа и зетот се покажаа како многу совесни и добри родители. За неколку дена ќе бидам на одмор, кој ќе го искористам во најубавото нешто за мене, а тоа е грижата за внук ми и помошта на ќерка ми. Ноа е мирен и добар, „љуби га баба“, ни изјави Росана.

Целиот текст прочитајте го на Женски Магазин


Можеби ќе ве интересира

Едукаторот Војо ќе има свое шоу во скопската Зоолошка: „Не спијам од возбуда“

Едукаторот Војо ќе има свое шоу во скопската Зоолошка: „Не спијам од возбуда“

(ФОТО) ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЛАЖИ ВО ГРЦИЈА: Опасна е за туристите, но тие упорно одат таму

(ФОТО) ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЛАЖИ ВО ГРЦИЈА: Опасна е за туристите, но тие упорно одат таму

(ВИДЕО) КАДЕ СЕ НАОЃА: Скриена плажа која одзема здив и треба да ја посетите

(ВИДЕО) КАДЕ СЕ НАОЃА: Скриена плажа која одзема здив и треба да ја посетите

(ВИДЕО) ШАНГАЈ-„ЗЕМЈА НА ЧУДАТА“ - Никнува хотел со 16 ката под земја

(ВИДЕО) ШАНГАЈ-„ЗЕМЈА НА ЧУДАТА“ - Никнува хотел со 16 ката под земја

ОДМОР ЗА ЕВТИНИ ПАРИ: Зошто е најдобро и каде да летувате во септември?

ОДМОР ЗА ЕВТИНИ ПАРИ: Зошто е најдобро и каде да летувате во септември?

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска