19 Ноември, 2018
0.2987
    ALK 8249.6    0%     CEVI 1000.65    0.06%     GRNT 824.44    -0.12%     KMB 5248.77    -0.75%     MERM 1999    -1.09%     MPT 48858.85    -1.15%     MTUR 5000    0%     NEME 1250    0%     OHB 6700    -0.74%     RMDEN14 96.4    0.1%     RMDEN17 96.6    0.1%     RZLE 21    31.25%     SBT 2151    -9.06%     STB 1287.47    0.1%     STBP 1255    0.08%     TETE 2430.04    -2.72%     UNI 2301    -1.16%     VITA 9200    0.12%

Каде ќе летува Христијан Мицкоски?

Објавено во: Стил 06 Јули, 2018

Претседателот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, ги откри плановите за ова лето.


Со сопругата Рози во првите редови на митинг

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ не планира да ја напушти државата и со семејството ќе остане во Македонија во наредниот период.


Со синовите Антониј и Јован за Нова година во Струмица

- Ова лето како политичка партија го посветуваме на Македонија и ќе го поминам на работа на терен, во комуникација со граѓаните по селата и градовите. Состојбите се загрижувачки и оценив дека е најдобро да останам во рамките на државата. Што се однесува до можноста за одмор таа нема да ја искористам оваа година. Единствено се чини веројатно дека можеби ќе имам по некој продолжен викенд во некои од македонските туристички центри, веројатно тоа би било Охрид во придружба на сопругата и двата сина – ни изјави Мицкоски.


Можеби ќе ве интересира

„СОНУВАЈ, ВЕРУВАЈ, ОСТВАРУВАЈ!“: Стефанија Јакимовска, поетеса со бројни меѓународни награди

„СОНУВАЈ, ВЕРУВАЈ, ОСТВАРУВАЈ!“: Стефанија Јакимовска, поетеса со бројни меѓународни награди

РК Вардар нуди награда за украден лап-топ

РК Вардар нуди награда за украден лап-топ

(ФОТО) Маја Иванова и Кралицата Ранија се дами со стил: Модерна средба

(ФОТО) Маја Иванова и Кралицата Ранија се дами со стил: Модерна средба

Што е среќа по Bukowski!

Што е среќа по Bukowski!

Кан сите ги поздравува со „Те сакам“: Ирена Лозана за љубовта и мешаниот брак, мајчинството и аутизмот

Кан сите ги поздравува со „Те сакам“: Ирена Лозана за љубовта и мешаниот брак, мајчинството и аутизмот

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Дарија се бореше за живот посилно и од мене: Емотивна приказна на Александра и предвреме роденото дете

Дарија се бореше за живот посилно и од мене: Емотивна приказна на Александра и предвреме роденото дете

Сузана Турунџиева: Маленко не е дораснат за улогата на родител

Сузана Турунџиева: Маленко не е дораснат за улогата на родител

Запросување на Божик, венчавка на Велигден: Љубовната приказна на Миле Јанакиески

Запросување на Божик, венчавка на Велигден: Љубовната приказна на Миле Јанакиески