28 Септември, 2022
0.0212

Кирил Петков за аферата со Лена Бориславова: Toa e жолта помија на мафијашите

Објавено во: Балкан 10 Август, 2022

Добивај вести на Viber


Поранешниот бугарски премиер кој на следните избори ќе се обиде повторно да победи, Кирил Петков, одговори дали е во врска со поранешната шефица на неговиот кабинет Лена Бориславова, по фамозната снимка на која и го допира задникот.
Поранешниот премиер Кирил Петков првпат одговори на директно прашање дали има врска со Лена Бориславова која беше шеф на неговиот политички кабинет во емисијата „Здраво Бугарија“ на Нова ТВ, но не даде конкретен одговор туку ги обвини политичките противници.
„Она што е видено е дека кога некои политичари не крадат, за ништо не можете да ги фатите, се обидувате да им истурите жолта помија. Под мое достоинство е да им обрнувам внимание. Беше страшно, тој ден толку многу работи кажавме, толку многу важни пораки имавме. И во истиот момент, нешто друго стана вест на денот. И сите видоа дека не е Факт, сите се фокусираа таму, а не всушност што се случува со седумте бродови. Овие мафијаши, на кои ние правиме напори да им ги запреме парите, прават се за да не клеветат“, одговори Кирил Петков на прашањето. 

 Тој ги советуваше гласачите дека доколку има некаков компромитирачки материјал, некој од политичките противници се обидува да сокрие нешто.

Откако партијата на Слави Трифонов ја напушти кревката владина коалција во Бугарија и во ситуација кога се тресеше премиерското столче на Петков, во бугарските медиуми беше објавено видео на кое наводно се открива љубовна афера меѓу Петков и неговата шефица на кабинет Бориславова.

На снимката две лица кои многу личат на Петков и Бориславова се качуваат по скали на станбена зграда. Жената оди прва и додека ја отклучува вратата од стан, мажот зад неа ја допира по задникот.


Можеби ќе ве интересира

СЛОБО ИМАЛ ДВЕ ЌЕЛИИ ВО ХАГ ВО КОИ НИ УПРАВНИКОТ НЕ СМЕЕЛ ДА ВЛЕЗЕ - стражарите занемеле кога после неговата смрт влегле внатре

СЛОБО ИМАЛ ДВЕ ЌЕЛИИ ВО ХАГ ВО КОИ НИ УПРАВНИКОТ НЕ СМЕЕЛ ДА ВЛЕЗЕ - стражарите занемеле кога после неговата смрт влегле внатре

ПРОТЕЧЕ ЕКСКЛУЗИВЕН ДОКУМЕНТ - ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЌЕ БАРА ОД ЕУ ДА ГИ ЗАПРЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО СРБИЈА - еве само под кој услов ќе продолжат

ПРОТЕЧЕ ЕКСКЛУЗИВЕН ДОКУМЕНТ - ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЌЕ БАРА ОД ЕУ ДА ГИ ЗАПРЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО СРБИЈА - еве само под кој услов ќе продолжат

Уште не може да се прогласи победа над короната: Српски епидемиолог вели дека ќе имаме уште еден бран, а еве каков ќе биде

Уште не може да се прогласи победа над короната: Српски епидемиолог вели дека ќе имаме уште еден бран, а еве каков ќе биде

Тројца Сиријци загинаа од гром во центарот на Софија

Тројца Сиријци загинаа од гром во центарот на Софија

ПОЖАР ВО ОСТРОШКИ МАНАСТИР, брзата интервенција на пожарникарите спречија пламенот да се прошири! (ВИДЕО)

ПОЖАР ВО ОСТРОШКИ МАНАСТИР, брзата интервенција на пожарникарите спречија пламенот да се прошири! (ВИДЕО)

СЕ ПОЈАВИ ТАЈНА ПРЕПИСКА: Еве како Звицер и уапсениот Вујотиќ планирале ликвидација на Вукотиќ

СЕ ПОЈАВИ ТАЈНА ПРЕПИСКА: Еве како Звицер и уапсениот Вујотиќ планирале ликвидација на Вукотиќ

ИЗБЕГНУВАЈТЕ НЕПОТРЕБНО ДВИЖЕЊЕ, жителите на соседна Грција добија пораки со предупредување за невремето

ИЗБЕГНУВАЈТЕ НЕПОТРЕБНО ДВИЖЕЊЕ, жителите на соседна Грција добија пораки со предупредување за невремето

Ердоган се закани: „Грција ќе одговара, тоа што го прават е провокација“

Ердоган се закани: „Грција ќе одговара, тоа што го прават е провокација“

Бугарин се обесил во училиште во Италија, го нашле додека имало гласање за избори

Бугарин се обесил во училиште во Италија, го нашле додека имало гласање за избори