19 Јуни, 2018
0.3584
    ALK 8296.78    0.56%     BESK 9800    2.83%     GRNT 810.1    -0.91%     KMB 5003.67    2.97%     KSPR 26    0%     MPT 37007.55    -0.04%     MTUR 4500    1.81%     PKB 13901    3.82%     RZLE 35    25%     RZLV 70    5.79%     STB 951.08    0.12%     STBP 900    -2.17%     STIL 159    3.43%     TEL 275    0%     TETE 2290    6.76%     TNB 13563.46    -0.09%     TPLF 1235.96    -3.39%     TTK 949.95    0.07%     UNI 2542.36    1.69%     VITA 8503    0.02%     ZPKO 2858    0.01%

ЌЕ ГО ДОБЛИЖИМЕ ОХРИД ДО СВЕТОТ: Ѓоко Танески на трибјут концерт за „Пинк Флојд“

Објавено во: Стил 14 Јуни, 2018

Во чест на култните рокери со кои што израснал, поп-пејачот Ѓоко Танески ќе биде дел од екипата која ќе одржи концерт наречен „Трибјут на Пинк Флојд“.  Концертот е закажан за 26 јули во родниот град на Танески, Охрид, на сцената на Долни Сарај.

 „ Концертот е премиера на проектот „НАМБ Трибјут“, кон неповторливата музика на еден од најголемите и највлијателните рок-бендови воопшто во музичката историја. Заедно со уште неколку мои драги колеги, ќе испееме 16 безвременски хитови на „Пинк Флојд“. 

Повеќе детали читајте на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка

(Со)живот

(Со)живот

Метеорологот Попоски направи анализа за климата за јули

Метеорологот Попоски направи анализа за климата за јули

ЗА КОГО НАВИВААТ ПОЗНАТИТЕ МАКЕДОНКИ НА МУНДИЈАЛОТ: Аргентина, поради Меси

ЗА КОГО НАВИВААТ ПОЗНАТИТЕ МАКЕДОНКИ НА МУНДИЈАЛОТ: Аргентина, поради Меси

Марга Сол: На Грците неим пречи мојата националност

Марга Сол: На Грците неим пречи мојата националност

Малиот Јане најверен фан: Сонува да гледа првенство во живо

Малиот Јане најверен фан: Сонува да гледа првенство во живо

МАРЈАН НЕЧАК: Ме ужаснува дилетантизмот во уметноста

МАРЈАН НЕЧАК: Ме ужаснува дилетантизмот во уметноста

Снежана Илиева–математичар и сликар: Победува жената која верува во себе

Снежана Илиева–математичар и сликар: Победува жената која верува во себе

Како ослабе Дани Димитровска?

Како ослабе Дани Димитровска?