12 Јули, 2020
0.0221

Кристален пилинг е нешто кое мора да го прави секоја жена над 40 години: Татјана Алексиќ ги откри своите тајни за убавина

Објавено во: Стил 19 Јуни, 2020

Професорката по македонски јазик во гимназијата „Корчагин“ во Скопје, важи за дама кај која годините се само бројка, па тешко кој би рекол дека има 54. Пријателски настроена кон учениците кои ја обожаваат поради нејзината смисла за хумор, Тања е негувана госпоѓа која има свои посебни козметички ритуали, научени уште од мали нозе, од нејзината баба, мајка и стрина.

Токму за Женски Магазин, таа ги открива нејзините тајни за убавина.


Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?