16 Февруари, 2019
0.3639
    ALK 8270.19    0.24%     BESK 9001    -0.13%     GRNT 815.38    0.18%     KMB 5381.26    0.03%     MKSD 196.29    1.98%     MPT 51400.09    0.2%     MTUR 5100    0.01%     OHB 6651    0.02%     RMDEN15 97    0%     RMDEN17 98.2    0%     RZEK 30    0%     RZIT 20    0%     RZLV 102    -2.86%     RZTK 503    4.57%     SBT 2281.83    -0.01%     STB 1230    -0.81%     STIL 122    0%     TEL 310    0.28%     TETE 2290    4.09%     TKVS 5254.57    -0.86%     TNB 15300.44    0.46%     TTK 1380.02    -2.13%     UNI 2220    0.43%     ZILU 246    0.04%

ЛЕКАРИТЕ НЕ СМЕЕЛЕ ДА ЧЕКААТ, РИЗИКОТ Е ОГРОМЕН: Дарко Лазиќ на итна операција-има компликации?

Објавено во: Стил 07 Ноември, 2018

Пејачот Дарко Лазиќ во раните утрински часови е однесен на операција на бутната коска. Како што пренесуваат српски медиуми, во операционата сала е однесе по 7 часот, а поради итна интервенција и членовите на неговото семејство стигнале во болницата во Земун порано од вообичаено.

Според наводите на медиумите, докторите повеќе не смееле да чекаат, туку Лазиќ го однеле на операција по итна постапка.

-Не можеше повеќе да се чека поради екстензијата која ја има на таа нога, едноставно не може да се гарантира дека нема да дојде до самостојно зараснување. Огромен е ризикот, поради тоа никој повеќе не можел да чека. Искрено, сите се надеваме на подобро, јас верувам во целиот тим лекари и во Дарко - ќе го протурка тој ова - раскажал извор за пинк.рс.

Родителите на Дарко уште исчекуваат информации за здравствената состојба на својот син, а инаку, оваа опрација веќе требало да биде направена, меѓутоа е одложена поради лошата состојба во која бил Дарко.

Можеби ќе ве интересира

Имав 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка: Интервју со Душко Георгиевски

Имав 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка: Интервју со Душко Георгиевски

Не сум херој, Господ ми даде сила: Доктор Ридван Бајрами за Женски магазин по трагичната несреќа кај Лескарци

Не сум херој, Господ ми даде сила: Доктор Ридван Бајрами за Женски магазин по трагичната несреќа кај Лескарци

Татјана Лазаревска: Со чистење по дома ја одржувам линијата

Татјана Лазаревска: Со чистење по дома ја одржувам линијата

Ми го украде тефтерот и го запиша неговиот број: Љубовната приказна на Росана и на Трупче

Ми го украде тефтерот и го запиша неговиот број: Љубовната приказна на Росана и на Трупче

„Бев келнер на 11 години!“: Искрено со Панчо од ДНК

„Бев келнер на 11 години!“: Искрено со Панчо од ДНК

Брандо: „Ние сме народ кој краде туѓи работи и животи“

Брандо: „Ние сме народ кој краде туѓи работи и животи“

А кој ќе ме научи да балансирам?

А кој ќе ме научи да балансирам?

По сите животни премрежја: Благица Павловска проговори за сопругот

По сите животни премрежја: Благица Павловска проговори за сопругот

Бојан Мицев: „Секое утро патував од Штип за Скопје за да стигнам на настава во средното балетско училиште“

Бојан Мицев: „Секое утро патував од Штип за Скопје за да стигнам на настава во средното балетско училиште“