21 Јануари, 2019
0.3053
    ALK 8300.23    -0.01%     BGOR 270    -5.26%     GECK 500    0%     GECT 500    0%     GRNT 824.4    -0.07%     KMB 5300.24    -0.37%     MPT 49500    -1%     MTUR 5000    -0.99%     OHB 6650    0.77%     OKTA 4550    1.11%     RMDEN17 97.7    0.18%     RZLE 19    0%     RZLV 80    9.59%     SIL 70    0%     TEL 302    0%     TTK 1347.72    -0.17%     UNI 2209    2.98%

Малиот Јане најверен фан: Сонува да гледа првенство во живо

Објавено во: Стил 14 Јуни, 2018

Десетгодишниот Јане Велковски кој стана светски познат поради големата љубов кон фудбалот, сношти беше на прием во Руската амбасада во Скопје, по повод Денот на Русија и почетокот на светското фудбалско првенство. 

Jане, од рускиот амбасадор Олег Шчербак и од фудбалската легенда Дарко Панчев на подарок доби фудбалска топка, руски дрес и маскота на светското првенство. 

„Се надевам дека и Македонија еден ден ќе учествува на Светското фудбалско првенство и дека и јас некогаш ќе можам да следам некое од првенствата во живо. Кога веќе Македонија не учествува, навивам прво за Србија , а потоа за Франција“, ни изјави Јане. Неговата мајка, Деница Велковска вели дека приемот, на кој присуствувале со Јане, со сопругот Ѓорѓи и со помалиот син Огнен, бил целиот во духот на фудбалот.

Целиот текст на Женски магазин.мк тука.

Можеби ќе ве интересира

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!