18 Август, 2018
0.2934
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Малиот Јане најверен фан: Сонува да гледа првенство во живо

Објавено во: Стил 14 Јуни, 2018

Десетгодишниот Јане Велковски кој стана светски познат поради големата љубов кон фудбалот, сношти беше на прием во Руската амбасада во Скопје, по повод Денот на Русија и почетокот на светското фудбалско првенство. 

Jане, од рускиот амбасадор Олег Шчербак и од фудбалската легенда Дарко Панчев на подарок доби фудбалска топка, руски дрес и маскота на светското првенство. 

„Се надевам дека и Македонија еден ден ќе учествува на Светското фудбалско првенство и дека и јас некогаш ќе можам да следам некое од првенствата во живо. Кога веќе Македонија не учествува, навивам прво за Србија , а потоа за Франција“, ни изјави Јане. Неговата мајка, Деница Велковска вели дека приемот, на кој присуствувале со Јане, со сопругот Ѓорѓи и со помалиот син Огнен, бил целиот во духот на фудбалот.

Целиот текст на Женски магазин.мк тука.

Можеби ќе ве интересира

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство

Странци нема да можат повеќе да купуваат куќи во оваа земја

Странци нема да можат повеќе да купуваат куќи во оваа земја

Ќерката на Канго со емотивна посвета: Прости ми татко ако не те усреќив

Ќерката на Канго со емотивна посвета: Прости ми татко ако не те усреќив

Седум највлијателни книги за бизнисот напишани некогаш

Седум највлијателни книги за бизнисот напишани некогаш