24 Мај, 2019
0.0181

Мaжи овa не е ден зa подгревaње нa вaшите сексуaлни фaнтaзии: Светски ден на неносење градник

Објавено во: Стил 13 Октомври, 2018

Просечната жена, според статистиките има околу 9 различни градници. Меѓутоа, иако корисен, се чини тој изум за некои жени е непотребен. Токму поради тоа, група жени решила да се одбележува еден ден во годината во кој женските гради нема да бидат заробени и така настанал Светскиот ден на неносење градник. 

Како што тврдат организаторките, женските гради се природно убави и не треба да се кријат во градниците, пишува Женски Магазин.

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи