16 Јули, 2019
0.0192

Милевски му кажа фала на сопартиецот Шапуриќ кој го стигна „метлата“ на Заев

Објавено во: Македонија 23 Јуни, 2019

Дел од владината реконструкција е и Зоран Шапуриќ.

Тој во владата на Заев беше Министер без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за домашните претпријатија.

Горан Милевски кој денеска официјално стана јасно дека се предлага за нов министер за локална самоуправа преку соопштение до медиумите му се заблагодари на Шапуриќ.

 „Централниот одбор му се заблагодари на досегашниот министер од редовите на ЛДП во Владата на РС Македонија, проф. д-р Зоран Шапуриќ за неговиот досегашен успешен ангажман како министер за подобрување на инвестициската клима“ - пишува Милевски.

Меѓудругото тој вели дека локалната самоуправа од запоставен министерски ресор, ЛДП има намера да го направи еден од најважните ресори во државата.


Можеби ќе ве интересира

Со хеликоптер на МВР извлечено е девојче од Селечка Планина

Со хеликоптер на МВР извлечено е девојче од Селечка Планина

Koj е нарачателот од „Рекет“?

Koj е нарачателот од „Рекет“?

Стефанова: Не е точно дека имало претрес во мојот дом, не стравувам за својата иднина

Стефанова: Не е точно дека имало претрес во мојот дом, не стравувам за својата иднина

Притвор за Катица Јанева, побара Мицкоски

Притвор за Катица Јанева, побара Мицкоски

Пратеничката Ванчева Калевска вели дека не смее да има недопирливи на правдата

Пратеничката Ванчева Калевска вели дека не смее да има недопирливи на правдата

Дувњак: Останувам уредник на 1ТВ

Дувњак: Останувам уредник на 1ТВ

Пациентот со вештачко срце една година по операцијата: Жив сум, како нинџа-желка, со ранец на грб кој тежи 7 килограми

Пациентот со вештачко срце една година по операцијата: Жив сум, како нинџа-желка, со ранец на грб кој тежи 7 килограми

Лидер открива кои бизнисмени му платиле на Боки над пет милиони евра

Лидер открива кои бизнисмени му платиле на Боки над пет милиони евра

Мицкоски нема да оди на лидерската средба со Заев

Мицкоски нема да оди на лидерската средба со Заев