17 Февруари, 2020
0.0174

Министерката Ангеловска, и кога е излезена, скенира фискални

Објавено во: Финансии 24 Јануари, 2020

И кога е излезена, скенира фискални сметки. На тој начин, како што вели, и таа станува една од 200.000 граѓани во земјава кои скенираат и на тој начин се борат против сивата економија.

Министерката за финансии, Ника Ангеловска, на инстаграм објави фотографија како скенира фискална сметка, веројатно во некој од локалите во главниот град.

„Над 200.000 граѓани учествуваат во борбата против сивата економија која е штетна за растот и напредокот на нашата земја. Додека учествуваат имаат можност да бидат наградени за тоа и остваруваат право на поврат на ДДВ.

Ако се уште не сте се приклучиле симнете ја мобилната апликација и придружете се во борбата против неплаќачите.
Наградниот фонд на #МојаНаграда е 500.000€ а секој ден се доделуваат х10 наради, секој месец х15 наради од 100.000 денари и 2 главни награди од х3.000.000 денари ќе се доделат во текот на играта“, напиша Ангеловска на својот инстаграм профил.

Можеби ќе ве интересира

ЗОШТО ЗАМИНУВА - шефицата на кабинет на министерката Ангеловска си поднесе оставка

ЗОШТО ЗАМИНУВА - шефицата на кабинет на министерката Ангеловска си поднесе оставка

КОЈ РЕЧЕ ДЕКА ЗАМИНАЛ ПРАВЕДНИОТ ДАНОК - Владата бара нов подобар модел

КОЈ РЕЧЕ ДЕКА ЗАМИНАЛ ПРАВЕДНИОТ ДАНОК - Владата бара нов подобар модел

КОЛКУ ПАРИ ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАТ КОН ДОМАШНИТЕ БАНКИ - секој месец силни милиони

КОЛКУ ПАРИ ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАТ КОН ДОМАШНИТЕ БАНКИ - секој месец силни милиони

ФИТР: Инвестиции од 2,2 милиони евра во технолошки развој за 33 компании

ФИТР: Инвестиции од 2,2 милиони евра во технолошки развој за 33 компании