19 Ноември, 2018
0.3153
    ALK 8249.6    0%     CEVI 1000.65    0.06%     GRNT 824.44    -0.12%     KMB 5248.77    -0.75%     MERM 1999    -1.09%     MPT 48858.85    -1.15%     MTUR 5000    0%     NEME 1250    0%     OHB 6700    -0.74%     RMDEN14 96.4    0.1%     RMDEN17 96.6    0.1%     RZLE 21    31.25%     SBT 2151    -9.06%     STB 1287.47    0.1%     STBP 1255    0.08%     TETE 2430.04    -2.72%     UNI 2301    -1.16%     VITA 9200    0.12%

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка

Објавено во: Стил 18 Јуни, 2018

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски, продолжениот викенд го помина на Попова Шапка. Во релаксирана атмосфера со блиски семејни пријатели, Миркуловски одмараше со сопругата Благица и со двете ќерки Јована и Ања во вилата „Кондор“.

Филип и Благица се во брак од 2012 година. Постарата ќерка Јована има пет години, а помалата Ања, две. 

„ Со Филип сме заедно од тинејџерската возраст. Заедно завршивме средно училиште, заедно се запишавме на Правен факултет, јас редовно, а Филип поради професионалните обврски вонредно. Љубовта која ни започна на шеснаесет години ја крунисавме со брак во 2012 година, а Јована ни се роди наредната година“, изјави Благица, сопругата на Филип во претходно интервју. Таа е магистер по уставно право, но поради честите селења со сопругот, вели дека немала време да и се посвети на својата кариера. 

Целиот текст на Женски магазин , овде.

Можеби ќе ве интересира

„СОНУВАЈ, ВЕРУВАЈ, ОСТВАРУВАЈ!“: Стефанија Јакимовска, поетеса со бројни меѓународни награди

„СОНУВАЈ, ВЕРУВАЈ, ОСТВАРУВАЈ!“: Стефанија Јакимовска, поетеса со бројни меѓународни награди

РК Вардар нуди награда за украден лап-топ

РК Вардар нуди награда за украден лап-топ

(ФОТО) Маја Иванова и Кралицата Ранија се дами со стил: Модерна средба

(ФОТО) Маја Иванова и Кралицата Ранија се дами со стил: Модерна средба

Што е среќа по Bukowski!

Што е среќа по Bukowski!

Кан сите ги поздравува со „Те сакам“: Ирена Лозана за љубовта и мешаниот брак, мајчинството и аутизмот

Кан сите ги поздравува со „Те сакам“: Ирена Лозана за љубовта и мешаниот брак, мајчинството и аутизмот

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Дарија се бореше за живот посилно и од мене: Емотивна приказна на Александра и предвреме роденото дете

Дарија се бореше за живот посилно и од мене: Емотивна приказна на Александра и предвреме роденото дете

Сузана Турунџиева: Маленко не е дораснат за улогата на родител

Сузана Турунџиева: Маленко не е дораснат за улогата на родител

Запросување на Божик, венчавка на Велигден: Љубовната приказна на Миле Јанакиески

Запросување на Божик, венчавка на Велигден: Љубовната приказна на Миле Јанакиески