20 Септември, 2018
0.3053
    ADIN 560    0.54%     ALK 8003.87    -0.04%     GRNT 820    -0.04%     KMB 5166.51    0.13%     MAGP 6150    0%     MERM 2000    0%     MPT 47742.7    0.77%     OHB 6548.31    -0.62%     OKTA 4257    -2.99%     PPIV 46000    -0.48%     RMDEN15 95    -1.55%     RMDEN17 96.1    0%     STB 1109    0.06%     STIL 128.49    -1.92%     TETE 2308.76    4.83%     TKVS 4996    2.98%     TNB 14000    -2.78%     TTK 1135.39    1.38%     UNI 2330.37    2.84%

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка

Објавено во: Стил 18 Јуни, 2018

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски, продолжениот викенд го помина на Попова Шапка. Во релаксирана атмосфера со блиски семејни пријатели, Миркуловски одмараше со сопругата Благица и со двете ќерки Јована и Ања во вилата „Кондор“.

Филип и Благица се во брак од 2012 година. Постарата ќерка Јована има пет години, а помалата Ања, две. 

„ Со Филип сме заедно од тинејџерската возраст. Заедно завршивме средно училиште, заедно се запишавме на Правен факултет, јас редовно, а Филип поради професионалните обврски вонредно. Љубовта која ни започна на шеснаесет години ја крунисавме со брак во 2012 година, а Јована ни се роди наредната година“, изјави Благица, сопругата на Филип во претходно интервју. Таа е магистер по уставно право, но поради честите селења со сопругот, вели дека немала време да и се посвети на својата кариера. 

Целиот текст на Женски магазин , овде.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО+ФОТО) ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЛУЃЕТО ЌЕ ЛЕТААТ СО АВТОМОБИЛИ: Видете како функционираат

(ВИДЕО+ФОТО) ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЛУЃЕТО ЌЕ ЛЕТААТ СО АВТОМОБИЛИ: Видете како функционираат

(ФОТО) ТОП 10: Ви даваме предлози каде да патувате на есен

(ФОТО) ТОП 10: Ви даваме предлози каде да патувате на есен

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: Ова е совршен стан за архитектите

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: Ова е совршен стан за архитектите

226 ДЕНА НЕ СУМ ПРОБАЛ АЛКОХОЛ: Игор Џамбазов искрен на концертот во Ѓорче

226 ДЕНА НЕ СУМ ПРОБАЛ АЛКОХОЛ: Игор Џамбазов искрен на концертот во Ѓорче

(ФОТО) ЅИРНЕТЕ КОЛКУ МОЌНО ИЗГЛЕДА ЈАХТАТА НА ИДНИНАТА: Ќе може да го заобиколи светот без да запира

(ФОТО) ЅИРНЕТЕ КОЛКУ МОЌНО ИЗГЛЕДА ЈАХТАТА НА ИДНИНАТА: Ќе може да го заобиколи светот без да запира

Интервју со Наташа Андонова: Да не бев фудбалерка ќе носев униформа

Интервју со Наташа Андонова: Да не бев фудбалерка ќе носев униформа

(ФОТО) РАЈ НА МAЛДИВИТЕ: Хотелска соба со која цела ноќ ќе бидете на плажа

(ФОТО) РАЈ НА МAЛДИВИТЕ: Хотелска соба со која цела ноќ ќе бидете на плажа

(ФОТО) ОВА СЕ ВИКА ЛУКСУЗ: Видете каков авион има катарското кралско семејство

(ФОТО) ОВА СЕ ВИКА ЛУКСУЗ: Видете каков авион има катарското кралско семејство

СЛИКА НА ВЕКОТ: Eве како животните си помагаат

СЛИКА НА ВЕКОТ: Eве како животните си помагаат