16 Јануари, 2019
0.2540
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

Модната дизајнерка Натали Наумова: „Моите креации се наменети за млади девојки кои се нежни, но бунтовни и со силен став.“

Објавено во: Стил 07 Ноември, 2018

Натали Наумова е дипломиран инженер технолог по дизајн и инженеринг на облека иfreelance модна дизајнерка. Оваа година таа по втор пат учествуваше на Fashion Weekend Skopje во групната ревија на студентите од Академијата за моден дизајн на Djolev & Arts и Seavus Education & Development Center. Веќе неколку години дизајнира и изработува облека, а како што вели и самата втора љубов ѝ е цртањето и модната илустрација, па моментално работи како CAD дизајнер во Bella.

Еве како оваа млада модна дизајнерка, која е на почетоците на својата кариера гледа на модата, секојдневните “униформи” што ги гледаме по улиците и остварувањето на нејзиниот моден сон.

Целиот текст читајте го на Хаштаг, мк тука.

Можеби ќе ве интересира

Љубов престрашна, што стори

Љубов престрашна, што стори

Цртањето со уста ме спаси од тагата: Роза Мојсовска напиша нова збирка со поезија

Цртањето со уста ме спаси од тагата: Роза Мојсовска напиша нова збирка со поезија

ВНИМАВАЈТЕ: Социјалните мрежи може да предизвикаат депресија кај тинејџерите!

ВНИМАВАЈТЕ: Социјалните мрежи може да предизвикаат депресија кај тинејџерите!

Крај со големо „К“

Крај со големо „К“

Мора да имаме ист кармин и маникир: Ивона Стоименовска за животот на една стујардеса

Мора да имаме ист кармин и маникир: Ивона Стоименовска за животот на една стујардеса

(ГАЛЕРИЈА) Шизичка диско Василица во Опера и балет

(ГАЛЕРИЈА) Шизичка диско Василица во Опера и балет

(ВИДЕО) Колку е смешно, толку е и страшно: Најсилната порака зошто не треба да пишувате на мобилен и да возите

(ВИДЕО) Колку е смешно, толку е и страшно: Најсилната порака зошто не треба да пишувате на мобилен и да возите

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Водителката Елена Стојановска: Вежбам кампањски, со спортот сум на вие

Водителката Елена Стојановска: Вежбам кампањски, со спортот сум на вие