05 Април, 2020
0.0280

Неработен ден и продолжен викенд во Македонија

Објавено во: Македонија 12 Јуни, 2019

Неработен ден и продолжен викенд ќе имаме во Македонија. 

Петок (14 јуни) пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Како што соопшти Министерството за труд и социјална политика, прогласувањето на неработниот ден е во согласност со Законот за празници.

Следен неработен е 2 Август (петок), Ден на Републиката.

Можеби ќе ве интересира

Пендаровски: Некоја од земјите членки може ќе сака да го отежне нашиот пат кон ЕУ

Пендаровски: Некоја од земјите членки може ќе сака да го отежне нашиот пат кон ЕУ

ИНТЕРВЈУ ПЕНДАРОВСКИ: Ја следиме ситуацијата, не исклучувам и порадикални мерки

ИНТЕРВЈУ ПЕНДАРОВСКИ: Ја следиме ситуацијата, не исклучувам и порадикални мерки

И ВО КАРАНТИН СЕ ФУНКЦИОНИРА: Еве кои маркети се пријавија да вршат нарачки во Куманово

И ВО КАРАНТИН СЕ ФУНКЦИОНИРА: Еве кои маркети се пријавија да вршат нарачки во Куманово

Македонија е на второ место по Хрватска по спроведени тестови

Македонија е на второ место по Хрватска по спроведени тестови

Спасовски им порача на донаторите: Помош за здравствениот систем

Спасовски им порача на донаторите: Помош за здравствениот систем

За најголемиот предизвик досега: Интервју со претседателот Пендаровски

За најголемиот предизвик досега: Интервју со претседателот Пендаровски

160 граѓани излегуваат од државен карантин

160 граѓани излегуваат од државен карантин

Аџибадем Систина најавува кривични пријави за шпекулациите околу тестовите

Аџибадем Систина најавува кривични пријави за шпекулациите околу тестовите

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: 53 нови случаи на коронавирус во земјава

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: 53 нови случаи на коронавирус во земјава