19 Декември, 2018
0.3202
    ADIN 660    -5.71%     ALK 8200    -0.24%     GRNT 800    0.72%     KMB 5023.88    -0.5%     MPT 47000    0.61%     MTUR 4900    0%     RADE 1800    -0.88%     RMDEN16 96.2    -0.82%     STB 1285.06    -0.08%     TTK 1245    0%     USJE 23000    -2.13%     ZLRB 6170    0%

Невреме деформираше позната хрватска плажа

Објавено во: Балкан 05 Ноември, 2018

Невреме деформираше една од најубавите плажи на островот Брач во Хрватска.

Силниот ветер и морските струи ја заоблеа оваа плажа кон запад.

Таа ќе остане ваква додека повторно ветерот и струите не ја исправат. Фотографиите од оваа неверојатна глетка на Фесјбук ги објави фотографот, Рони Маринковиќ.

Неделава невреме ја зафати Далмација и островите, а плажата Златен р’т повторно го смени изгледот. 

Во Далмација имаше бранови високи и над 9 метри поради силните ветрови. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Со лопати чистат снег на лизгав покрив на зграда

(ВИДЕО) Со лопати чистат снег на лизгав покрив на зграда

(ВИДЕО) Земја пријател на Србија донира за косовската војска?

(ВИДЕО) Земја пријател на Србија донира за косовската војска?

ИМ БИЛЕ ПОТРЕБНИ 10 ДЕНА: Крадци однеле цела куќа

ИМ БИЛЕ ПОТРЕБНИ 10 ДЕНА: Крадци однеле цела куќа

Уште една жртва на студот

Уште една жртва на студот

Илјадници Македонци регистрирани на бандера кај Благоевград

Илјадници Македонци регистрирани на бандера кај Благоевград

Студот во регионот однесе и човечки живот

Студот во регионот однесе и човечки живот

Хрватска на пат да ја замени куната со евро

Хрватска на пат да ја замени куната со евро

Се враќа оптимизмот во Сараево, соборен туристичкиот рекорд од годината на Зимските олимписки игри

Се враќа оптимизмот во Сараево, соборен туристичкиот рекорд од годината на Зимските олимписки игри

Пола метро снег на Балканот

Пола метро снег на Балканот