18 Февруари, 2019
0.3651
    ALK 8270.19    0.24%     BESK 9001    -0.13%     GRNT 815.38    0.18%     KMB 5381.26    0.03%     MKSD 196.29    1.98%     MPT 51400.09    0.2%     MTUR 5100    0.01%     OHB 6651    0.02%     RMDEN15 97    0%     RMDEN17 98.2    0%     RZEK 30    0%     RZIT 20    0%     RZLV 102    -2.86%     RZTK 503    4.57%     SBT 2281.83    -0.01%     STB 1230    -0.81%     STIL 122    0%     TEL 310    0.28%     TETE 2290    4.09%     TKVS 5254.57    -0.86%     TNB 15300.44    0.46%     TTK 1380.02    -2.13%     UNI 2220    0.43%     ZILU 246    0.04%

НИКОЈ МИ НЕМА ВЛЕЗЕНО В КАЈЧЕ ТРИ ЧАСА: Охридските езерски превозници се жалат на слаба сезона

Објавено во: Стил 09 Август, 2018

Охридските езерски такси превозници се жалат на слаба заработка оваа сезона. Ниту еден од возачите на чамците или бродовите на охридскиот кеј, не прифати да ја сподели својата приказна за Женски магазин.

„Не, благодарам на понудата, не сум расположен“, ни одговорија повеќето.   

Прошетка од половина час од центарот на Охрид до црквата Свети Јован Канео и назад, чини од 500 до 600 денари за цел чамец кој е со капацитет од шест луѓе

Еден од постарите возачи, седејќи во своето кајче беше искрен: „Знаете ли зошто не ми се зборува за јавност? Еве веќе три часа седам овде и никој од туристите не се заинтересира за мојата тура. В кајче човек од утрово ми нема влезено“, ни рече тој.

Целиот текст прочитајте го на Женски Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн

Кој е сопругот на Елена Велевска: Од идиличен брак до семејно насилство па прошка

Кој е сопругот на Елена Велевска: Од идиличен брак до семејно насилство па прошка

Имав 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка: Интервју со Душко Георгиевски

Имав 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка: Интервју со Душко Георгиевски

Не сум херој, Господ ми даде сила: Доктор Ридван Бајрами по трагичната несреќа кај Лескарци

Не сум херој, Господ ми даде сила: Доктор Ридван Бајрами по трагичната несреќа кај Лескарци

Татјана Лазаревска: Со чистење по дома ја одржувам линијата

Татјана Лазаревска: Со чистење по дома ја одржувам линијата

Ми го украде тефтерот и го запиша неговиот број: Љубовната приказна на Росана и на Трупче

Ми го украде тефтерот и го запиша неговиот број: Љубовната приказна на Росана и на Трупче

„Бев келнер на 11 години!“: Искрено со Панчо од ДНК

„Бев келнер на 11 години!“: Искрено со Панчо од ДНК

Брандо: „Ние сме народ кој краде туѓи работи и животи“

Брандо: „Ние сме народ кој краде туѓи работи и животи“