12 Декември, 2018
0.5673
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

НИКОЈ МИ НЕМА ВЛЕЗЕНО В КАЈЧЕ ТРИ ЧАСА: Охридските езерски превозници се жалат на слаба сезона

Објавено во: Стил 09 Август, 2018

Охридските езерски такси превозници се жалат на слаба заработка оваа сезона. Ниту еден од возачите на чамците или бродовите на охридскиот кеј, не прифати да ја сподели својата приказна за Женски магазин.

„Не, благодарам на понудата, не сум расположен“, ни одговорија повеќето.   

Прошетка од половина час од центарот на Охрид до црквата Свети Јован Канео и назад, чини од 500 до 600 денари за цел чамец кој е со капацитет од шест луѓе

Еден од постарите возачи, седејќи во своето кајче беше искрен: „Знаете ли зошто не ми се зборува за јавност? Еве веќе три часа седам овде и никој од туристите не се заинтересира за мојата тура. В кајче човек од утрово ми нема влезено“, ни рече тој.

Целиот текст прочитајте го на Женски Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Те родив на 20 години, пораснавме заедно: Маја Вукичевиќ ја отвори душата

Те родив на 20 години, пораснавме заедно: Маја Вукичевиќ ја отвори душата

Доколку ги имате овие три карактеристики имате шанси да станете богати!

Доколку ги имате овие три карактеристики имате шанси да станете богати!

(ФОТО) ГРУЕВСКИ НА ПРОШЕТКА НИЗ БУДИМПЕШТА?

(ФОТО) ГРУЕВСКИ НА ПРОШЕТКА НИЗ БУДИМПЕШТА?

(ФОТО) ИМАМЕ ИДЕЈА: Овие градови се идеални за дочек на Новата година

(ФОТО) ИМАМЕ ИДЕЈА: Овие градови се идеални за дочек на Новата година

(ФОТО) Сине едвај те чекаме: Тамара Тодевска емотивна пред породувањето

(ФОТО) Сине едвај те чекаме: Тамара Тодевска емотивна пред породувањето

Битка за авторски права, ограбен дом и неисполнета желба: Две години без Есма

Битка за авторски права, ограбен дом и неисполнета желба: Две години без Есма

(ФОТО) Совршен „аутфит“ за деловни дами

(ФОТО) Совршен „аутфит“ за деловни дами

Атлетиката беше клучна во мојата борба со карциномот: Интервју со Сашо Даневски

Атлетиката беше клучна во мојата борба со карциномот: Интервју со Сашо Даневски

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”