16 Ноември, 2018
0.3770

Носам товар на душата по загубата на сопругата: Интeрвју со Влатко Стефановски

Објавено во: Стил 10 Ноември, 2018

За својот актуелен албум, „Мајчин јазик“ кој лани го издаде „Кроација рекордс“ вели дека е интимна приказна со која ѝ се обраќа директно на увце на својата публика. Изминатава година, гитарскиот виртуоз одржа три успешни концерти во Скопје, еден незаборавен во Античкиот театар во Охрид и серија насекаде низ регионот и во повеќе европски градови. На крајот на ноември и на почетокот од декември, го очекува турнеја низ Австралија, а на крајот на годината концерти во Хрватска. Лани, по долго боледување, почина сопругата на Влатко, Гордана, со која го делеше животот цели 35 години.

Целото интервју на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Од девет години сум на инсулин: Приказната на новинарката Рената Јакимовиќ

Од девет години сум на инсулин: Приказната на новинарката Рената Јакимовиќ

(ФОТО) Што порачува Јанкулоска со изборот на облека

(ФОТО) Што порачува Јанкулоска со изборот на облека

Религиозна и ненаметлива: Детали за првата сопруга на Никола Груевски

Религиозна и ненаметлива: Детали за првата сопруга на Никола Груевски

Денес се врвни ракометари: Браќата Лазарови како деца!

Денес се врвни ракометари: Браќата Лазарови како деца!

(ФОТО) Моден погодок на Катица Јанева

(ФОТО) Моден погодок на Катица Јанева

Пред и Потоа

Пред и Потоа

Луѓето останаа без трошка љубов и емпатија во себе: Интервју со Силвија Митевска

Луѓето останаа без трошка љубов и емпатија во себе: Интервју со Силвија Митевска

СЕКОГАШ ВО ВТОР ПЛАН: Која е сопругата на Никола Груевски?

СЕКОГАШ ВО ВТОР ПЛАН: Која е сопругата на Никола Груевски?

АГОНИЈАТА СО ДАРКО ЛАЗИЌ НЕ ПРЕСТАНУВА: Пејачот уште не застанал на нозе, прима крв а се поради ова

АГОНИЈАТА СО ДАРКО ЛАЗИЌ НЕ ПРЕСТАНУВА: Пејачот уште не застанал на нозе, прима крв а се поради ова