27 Септември, 2020
0.0179

Од Стефанова „и се крена“ косата, како ќе помине Катица по сведочењето на Рустеми

Објавено во: Економија 28 Јануари, 2020

По вчерашното бурно случување во судот, денес пред очите на Катица Јанева како сведок излегува обвинителот Бурим Рустеми.

Тој ќе биде третиот запишан обвинител - сведок кој ќе се соочи со поранешната колешка Катица Јанева која е второобвинета во случајот „Рекет“ која се гони за „примање награда за противзаконито влијание“ но и за кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

По сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова, вчера на Јанева и се споија жиците па изреагира бурно и ја нарече со погрдни зборови при што беше отстранета од судницата.

Да потсетиме дека прв обвинет во овој судски процес е Бојан Јовановски познат како Боки13 и тој пред лицето на правдата одговара за „перење пари и други приноси од казниво дело“.

Можеби ќе ве интересира

Екс министерката Ангеловска конечно се огласи по смената

Екс министерката Ангеловска конечно се огласи по смената

Ќе се одложи враќањето на бескаматните кредити, некои фирми ќе добијат и грантови: Мерките во финална фаза

Ќе се одложи враќањето на бескаматните кредити, некои фирми ќе добијат и грантови: Мерките во финална фаза

Градоначалникот Митко Јанчев како „полицаец“ на откупен пункт: Спречил инцидент

Градоначалникот Митко Јанчев како „полицаец“ на откупен пункт: Спречил инцидент

Заев најавува инвестиции во патишта во милијарди евра

Заев најавува инвестиции во патишта во милијарди евра

Владата ќе субвенционира плати за октомври, ноември и декември: Нови мерки вредни 350 милиони евра

Владата ќе субвенционира плати за октомври, ноември и декември: Нови мерки вредни 350 милиони евра

Пошта не избра банка: Колку пензионери од Еуростандард месецов ќе останат без пензија

Пошта не избра банка: Колку пензионери од Еуростандард месецов ќе останат без пензија

Вработувањето под етнички клуч не може да одговори на една модерна развојна економија, вели Битиќи

Вработувањето под етнички клуч не може да одговори на една модерна развојна економија, вели Битиќи

РЕЗЕРВИТЕ СЕ ТРОШАТ: Уште колку злато остана да се ископа во рудниците?

РЕЗЕРВИТЕ СЕ ТРОШАТ: Уште колку злато остана да се ископа во рудниците?

Груби се сретна со директорот на најголемиот фонд во светот кој тежи илјада милјарди долари

Груби се сретна со директорот на најголемиот фонд во светот кој тежи илјада милјарди долари