22 Септември, 2020
0.0471

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Објавено во: Македонија 20 Јануари, 2020

Денеска покрај рочиштето за случајот „Рекет“, беа одложени и судењата за „ТНТ“ и „Тендери“. Во судскиот процес „ТНТ“ пак не дојде обвинетиот Тони Трајковски, поранешниот градоначалник на Гази Баба. Докторката од Психијатрија, Викторија Вујовиќ, дека поради физички напад тој имал психички последици и не можел да го следи судењето.

Поради закажано рочиште за ТНТ, се одложи и судењето за „Тендери“ за изградбата на Музејот на ВМРО во кое првообвинета е поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, бидејќи судијата Осман Шабани е дел од судечкиот совет во двата случаја закажани еден по друг. Следното судење е закажано за 24 февруари. 

Денешното рочиште за случајот „Рекет“ на кое требаше да сведочи поранешната специјална обвинителка Лиле Стефанова е одложено, откако се разболеа адвокатите на обвинетата Катица Јанева.

Можеби ќе ве интересира

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот