17 Октомври, 2018
0.3266
    ALK 8000.71    0.34%     CEVI 1000    0%     GRNT 800    0.4%     KMB 5084.59    1.69%     KVAS 14056    0%     MPT 45557    1.24%     MTUR 4700    0%     OHB 6349.93    0.96%     OKTA 4700    3.82%     PPIV 45000    0%     RMDEN17 96.1    0%     RZLE 20    0%     RZLV 61    1.67%     RZUS 117    2.47%     STB 1120    1.82%     STBP 1100    1.85%     STIL 127.57    0.45%     TETE 2200    0%     TNB 14294.42    2.1%     TTK 1164.45    1.13%

ПЕЈАЧОТ ВЕЈЧЕСЛАВ ПОПОВСКИ ГО ЗАПОЗНА ПЛАСИДО ДОМИНГО: МИ СЕ ОСТВАРИ СОНОТ

Објавено во: Стил 11 Јуни, 2018

Голема чест е да пееш пред Маестро Пласидо, а особено и тој да те придружува на клавир и тоа во Виенската државна опера. Колку само едноставен човек со позитивна енергија и огромна љубов кон работата која неуморно ја работи, ни раскажа младиот пејач Вејчеслав 

Познатиот оперски пејач Пласидо Доминго му го оствари сонот на младиот пејач од Скопје, Вејчеслав Поповски. Доминго и Вејчеслав се сретнаа во Виенската државна опера, по препорака на Аки Нуредини од Тетово, чиј ресторан „Соле“ во Виена е место кое што го посетуваат светски познати уметници.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Не се кријат повеќе: Која е новата љубов на Алачки

Не се кријат повеќе: Која е новата љубов на Алачки

(ГАЛЕРИЈА) Живејте здраво и умерено: Милица и Томе од Битола прославија 70 години брак

(ГАЛЕРИЈА) Живејте здраво и умерено: Милица и Томе од Битола прославија 70 години брак

Човек против човека

Човек против човека

Новак Ѓоковиќ му се приближува на Надал!

Новак Ѓоковиќ му се приближува на Надал!

Зошто е важно да се чита?

Зошто е важно да се чита?

ИСПОВЕД НА ТАМАРА КОЈА ЗАМИНАЛА ВО ГЕРМАНИЈА: Открива како е да се работи како лекар

ИСПОВЕД НА ТАМАРА КОЈА ЗАМИНАЛА ВО ГЕРМАНИЈА: Открива како е да се работи како лекар

11 ГОДИНИ БЕЗ ТОШЕ ПРОЕСКИ: ЗАР НЕКОЈ МОЖЕ ДА ТЕ ЗАМЕНИ?

11 ГОДИНИ БЕЗ ТОШЕ ПРОЕСКИ: ЗАР НЕКОЈ МОЖЕ ДА ТЕ ЗАМЕНИ?

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ЗДРАВКО ЧОЛИЌ: Жената е столб на куќата

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ЗДРАВКО ЧОЛИЌ: Жената е столб на куќата

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени