04 Март, 2021
0.0219

Поевтино фрапе на грчките плажи

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 21 Мај, 2020

Годинава луѓето кои ќе одлучат да летуваат во Грција, ќе поминат поевтино. 

Сепак, властите во Грција донесоа одлука дека по случаен избор ќе има тестирање на туристи за коронавирусот. 

Со денови се договараа мерките за тоа како ќе тече летната сезона. 

Туристичкиот период почнува на 15 јуни, датум кога може да се отворат сезонските хотели, а од 1 јули, постепено ќе започнат директните летови од странство. 

Ова го соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во видео пораката до јавноста во делот посветен на туризмот, јави дописничката на МИА од Атина.

Цените во хотелите и рестораните се намалуваат. 

Можеби ќе ве интересира

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНУВА ВАКЦИНАТА „ЈАНСЕН“: Еднодозната вакцина од производителот „Џонсон и Џонсон“ со голема ефикасност

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНУВА ВАКЦИНАТА „ЈАНСЕН“: Еднодозната вакцина од производителот „Џонсон и Џонсон“ со голема ефикасност

Полициски час во Грција: Во Солун за викенд почнува од 19 часот

Полициски час во Грција: Во Солун за викенд почнува од 19 часот

Застрашувачки снимки од дрон над урнатата Грција: Сведоштва од кои се крева коса по силниот земјотрес

Застрашувачки снимки од дрон над урнатата Грција: Сведоштва од кои се крева коса по силниот земјотрес

(ВИДЕО) Се појави нова снимка од разорниот земјотрес кој ја погоди Грција

(ВИДЕО) Се појави нова снимка од разорниот земјотрес кој ја погоди Грција

Уште еден силен земјотрес ја стресе Грција

Уште еден силен земјотрес ја стресе Грција

(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН ПОТЕГ: Борисов го подари своето сако на градежен работник

(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН ПОТЕГ: Борисов го подари своето сако на градежен работник

Иако има вакцини, Србија урива рекорди со бројот на заразени

Иако има вакцини, Србија урива рекорди со бројот на заразени

ВИДЕО ОД УЖАСОТ ВО ЛАРИСА: Паѓаат покуќнина, производи во маркети и во аптеки

ВИДЕО ОД УЖАСОТ ВО ЛАРИСА: Паѓаат покуќнина, производи во маркети и во аптеки

И ЦРНА ГОРА НЕ ПРЕТРКА: Денеска им стигнаа 30.000 кинески вакцини на Синофарм

И ЦРНА ГОРА НЕ ПРЕТРКА: Денеска им стигнаа 30.000 кинески вакцини на Синофарм