27 Јануари, 2022
0.0472

Корона Вирус

Ова е најчестиот симптом на омикрон: Ги има повеќе, но овој не смеете да го игнорирате

Ова е најчестиот симптом на омикрон: Ги има повеќе, но овој не смеете да го игнорирате

18 Јануари, 2022

И оние кои прележале, но и вакцинираните заболуваат: Зошто омикрон го избегнува стекнатиот имунитет?

И оние кои прележале, но и вакцинираните заболуваат: Зошто омикрон го избегнува стекнатиот имунитет?

17 Јануари, 2022

ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ОМИКРОН: СЗО препорача два нови лекови за Ковид-19

ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ОМИКРОН: СЗО препорача два нови лекови за Ковид-19

14 Јануари, 2022

Данска студија: Омикрон не се пренесува полесно од делта, но подобро го избегнува имунитетот

Данска студија: Омикрон не се пренесува полесно од делта, но подобро го избегнува имунитетот

12 Јануари, 2022

За 24 часа има 12 починати и 327 заразени со коронавирусот

За 24 часа има 12 починати и 327 заразени со коронавирусот

17 Декември, 2021

Направени се 2.831 тестирања, а регистрирани се 298 нови случаи и 6 починати

Направени се 2.831 тестирања, а регистрирани се 298 нови случаи и 6 починати

16 Декември, 2021

Во последното деноноќие има 326 нови случаи, а од корона починале 8 луѓе, меѓу кои и еден стогодишник

Во последното деноноќие има 326 нови случаи, а од корона починале 8 луѓе, меѓу кои и еден стогодишник

15 Декември, 2021

Регистрирани се 377 нови случаи на КОВИД-19 и 12 починати за едно деноноќие

Регистрирани се 377 нови случаи на КОВИД-19 и 12 починати за едно деноноќие

11 Декември, 2021

Во земјава има луѓе кои дури три пати го прележале коронавирусот

Во земјава има луѓе кои дури три пати го прележале коронавирусот

09 Декември, 2021

Шефот на СЗО вели дека e oпасно и дека омикрон не опоменува

Шефот на СЗО вели дека e oпасно и дека омикрон не опоменува

09 Декември, 2021

КОВИД БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Има 9 починати и 375 нови случаи

КОВИД БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Има 9 починати и 375 нови случаи

07 Декември, 2021

Омикрон е присутен во 38 држави во светот

Омикрон е присутен во 38 држави во светот

03 Декември, 2021

Антиваксер сакал да добие сертификат и на вакцинација отишол со лажна силиконска рака

Антиваксер сакал да добие сертификат и на вакцинација отишол со лажна силиконска рака

03 Декември, 2021

Кај нас 79 отсто од починатите се невакцинирани, соопшти Министерството за здравство

Кај нас 79 отсто од починатите се невакцинирани, соопшти Министерството за здравство

03 Декември, 2021

Две илјади луѓе одат во карантин поради омикрон

Две илјади луѓе одат во карантин поради омикрон

03 Декември, 2021

Над 50 луѓе се заразиле со омикрон на божиќна прослава во Осло

Над 50 луѓе се заразиле со омикрон на божиќна прослава во Осло

02 Декември, 2021

Омикрон предизвика „експлозија“ на бројот на инфицирани во Африка

Омикрон предизвика „експлозија“ на бројот на инфицирани во Африка

02 Декември, 2021

За 24 часа има 16 починати, од кои најмладиот има 33 години, регистрирани се и 333 заразени

За 24 часа има 16 починати, од кои најмладиот има 33 години, регистрирани се и 333 заразени

02 Декември, 2021