30 Ноември, 2020
0.0278

Последен ден како пратеници, координаторот ги испрати Лукаревска и Зекири

Објавено во: Македонија 27 Октомври, 2020

Пратениците Сања Лукаревска и Мухамед Зекири го поминуваат последниот ден во Собранието откако денеска на седница им беа верификувани оставките. Тие заминуваат на извршни позиции, но засега нема официјална потврда на шпекулациите за нивниот иден ангажман. Сања Лукаревска сепак се враќа во Управата за јавни приходи. 

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески објави фотографии со нив и им поскапа успех.

„Им благодарам за трудот што го вложија во работата на пратеничката група...
Ми беше задоволство да соработувам во тешки услови на функционирање.
Сигурен сум дека ќе дадат огромен придонес каде и да бидат зошто ги имаат сите квалитети, напиша тој на фејсбук. 


Зекири пак на својот профил објави дека благодари на довербата од гласачите на последните парламентарни избори. 

„Пожелувам успеси на колегите во Собрание. Продолжуваме со нови предизвици, служиме на граѓаните, напиша Зекири.


Можеби ќе ве интересира

Изјавите на Заев нема да им ги врзат рацете на историчарите, вели Ѓоргиев

Изјавите на Заев нема да им ги врзат рацете на историчарите, вели Ѓоргиев

Случувањата околу Македонија се огледало на реалноста во ЕУ, анализира хрватски весник

Случувањата околу Македонија се огледало на реалноста во ЕУ, анализира хрватски весник

(ВИДЕО) Малагурски прашува дали е вредна ЕУ за толку многу понижувања?

(ВИДЕО) Малагурски прашува дали е вредна ЕУ за толку многу понижувања?

МЗ: Новиот ковид центар „Мала Богородица“ ќе почне да хоспитализира пациенти кога приватните болници ќе потпишат договор со ЦУК

МЗ: Новиот ковид центар „Мала Богородица“ ќе почне да хоспитализира пациенти кога приватните болници ќе потпишат договор со ЦУК

Oваа болест не е наивна, порача владиката Петар

Oваа болест не е наивна, порача владиката Петар

ПЕСИМИЗАМ ВО БРИСЕЛ: Скоро и да нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето

ПЕСИМИЗАМ ВО БРИСЕЛ: Скоро и да нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето

Здравствените власти да не ја попречуваат работатата на новинарите

Здравствените власти да не ја попречуваат работатата на новинарите

Нема патување во Грција до 14 декември

Нема патување во Грција до 14 декември

90 филма од програмата на Мобил филм фестивал бесплатно достапни преку платформата Cinesquare.net

90 филма од програмата на Мобил филм фестивал бесплатно достапни преку платформата Cinesquare.net