28 Јануари, 2023
0.0245

„ПРОСТРЕЛНИТЕ РАНИ НА ПОВРЕДЕНИОТ СРБИН СЕ ТЕШКИ, ИТНО Е ПРЕНЕСЕН ВО КРАЉЕВО“: Детали за состојбата на Милјан

Објавено во: Балкан 23 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Автомобилот „Audi Q 5“ бил целосно изрешетан и само од неверојатен сплет на среќни околности возачот не бил повреден, а Милјан Делевиќ кој бил на совозачкото седиште се здобил со прострелна рана на градниот кош и тоа од левата страна и за среќа не е во животозагрозувачка состојба, пишуваат српските медиуми.

Во меѓувреме со соопштение се огласи и косовската полиција, но останува нејасно зошто испукале толку куршуми со очигледна намера некого да убијат.

„Раните се сериозни, но животот на Милјан не е во опасност“

Директорот на Општата болница во Краљево, Зоран Мрвиќ оцени дека раната е сериозна, но дека Милјан, за среќа, не е опасен по живот.

Како што рече, на пациентот му е направен скенер, лабораторија и сите потребни анализи.

- Физичката повреда е сериозна, но пациентот не е витално загрозен, се надеваме дека брзо ќе закрепне - изјави Мрвиќ, изјави Мрвиќ.
Можеби ќе ве интересира

Четворица хрватски морепловци во притвор зошто овозможиле бегство на јахтата на Усманов

Четворица хрватски морепловци во притвор зошто овозможиле бегство на јахтата на Усманов

Албанската мафија инсталирала 39 тајни камери во Корча и Подградец за да ја следи полицијата

Албанската мафија инсталирала 39 тајни камери во Корча и Подградец за да ја следи полицијата

ЈАГМА ЗА ОВАА РАБОТА ВО СРБИЈА - заработуваат дури и повеќе од програмерите, а немаат фиксно работно време

ЈАГМА ЗА ОВАА РАБОТА ВО СРБИЈА - заработуваат дури и повеќе од програмерите, а немаат фиксно работно време

ПУТИНОВИОТ ПРОПАГАНДИСТ ГО ФАЛИ МИЛАНОВИЌ - „Тоа не го кажува било кој, туку претседателот на Хрватска“

ПУТИНОВИОТ ПРОПАГАНДИСТ ГО ФАЛИ МИЛАНОВИЌ - „Тоа не го кажува било кој, туку претседателот на Хрватска“

ДЕЛОВИ ОД ГРЦИЈА ПОД ВОДА: Службите спасуваа луѓе од лифтови и сечеа дрвја

ДЕЛОВИ ОД ГРЦИЈА ПОД ВОДА: Службите спасуваа луѓе од лифтови и сечеа дрвја

Градоначалникот на Белград купил вила во Трст за 820 илјади евра - НЕ БИЛА ПРИЈАВЕНА

Градоначалникот на Белград купил вила во Трст за 820 илјади евра - НЕ БИЛА ПРИЈАВЕНА

Дали Вучиќ ќе го потпише договорот за Косово или ќе има референдум?

Дали Вучиќ ќе го потпише договорот за Косово или ќе има референдум?

ПОСВОИЈА ДЕВОЈЧЕ НА КОЕ МУ ПОЧИНА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО - хуманоста на Бранкица и Слободан го расплака регионот

ПОСВОИЈА ДЕВОЈЧЕ НА КОЕ МУ ПОЧИНА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО - хуманоста на Бранкица и Слободан го расплака регионот

Дипломатска офанзива: ЕУ бара од БиХ да воведе визни санкции за Русија

Дипломатска офанзива: ЕУ бара од БиХ да воведе визни санкции за Русија