21 Октомври, 2019
0.0176

Русинка раскажа што се случило на Халкидики

Објавено во: Балкан 12 Јули, 2019

Руска туристка, која се наоѓала во селото Неас Мармарас на вториот крак Ситонија раскажа што се случило кога Грција ја погоди невремето.

„Според прогнозата требаше вечерта да врне. Властите не предупредуја на никаква вонредна состојба. После десет часот вечерта, буквално за пет минути, се спушти облак, ништо не се гледаше. Почна град и пона - да летаат кровови, искршени работи насекаде. Само младите дрва останаа на земја“ - вели Русинката.

Дваесет минути по почетокот на ураганот снемало струја, а потоа и вода.

„Утрината хотелот сепак функционираше некако и без електрична енергија. Појадокот беше нормален“ - рекла таа.

Метеоролозите најавуваат невреме за во недела и понеделник.

Можеби ќе ве интересира

БДЕЕЊЕ ПРЕД ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА ВО СОФИЈА: Бугарите со порака за Макрон кој стави вето за Македонија

БДЕЕЊЕ ПРЕД ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА ВО СОФИЈА: Бугарите со порака за Макрон кој стави вето за Македонија

ФРАНЦИЈА ДЕПОРТИРА АЛБАНЦИ: Макрон го потенцираше напливот на баратели на азил

ФРАНЦИЈА ДЕПОРТИРА АЛБАНЦИ: Макрон го потенцираше напливот на баратели на азил

ДАЧИЌ ЗА БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР: Во Белград јас ќе го пречекам со знамето на Република Српска

ДАЧИЌ ЗА БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР: Во Белград јас ќе го пречекам со знамето на Република Српска

ЦАКАЈ: Дискусијата за предвремени избори во Северна Македонија е од многу порано

ЦАКАЈ: Дискусијата за предвремени избори во Северна Македонија е од многу порано

Формирана е Регионална унија на театри во Белград

Формирана е Регионална унија на театри во Белград

НОВИ МОМЕНТИ ВО ОДНОСИТЕ НА АЛБАНИЈА И КОСОВО: Рама ќе се сретне со Курти

НОВИ МОМЕНТИ ВО ОДНОСИТЕ НА АЛБАНИЈА И КОСОВО: Рама ќе се сретне со Курти

ОТКАКО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НЕ ДОБИЈА ДАТУМ: Разочарување во две земји од регионот

ОТКАКО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НЕ ДОБИЈА ДАТУМ: Разочарување во две земји од регионот

Ципрас го осуди фактот дека Македонија не доби датум за преговори со ЕУ

Ципрас го осуди фактот дека Македонија не доби датум за преговори со ЕУ

МИЦОТАКИС ЗА ДАТУМОТ: Три земји не се согласија

МИЦОТАКИС ЗА ДАТУМОТ: Три земји не се согласија