24 Мај, 2019
0.0191

САКСАКУСТИК: „Се трудиме да оставиме наш печат на сите преработки“

Објавено во: Стил 16 Ноември, 2018

Младите и талентирани виничани, Иво, Иван и Никола, се борат за свое место на македонската музичка сцена. Полни со ентузијазам и желба за успех за Hashtag.mk открија нешто повеќе за себе...

# Кои се Саксакустикс?

Најнапред здраво од нас и поздрав до вашите читатели. Саксакустикс е бенд  кој постои нешто подолго од две години, составен од тројца позитивни и насмеани дечки хаха, Иво Димитров (вокал), Иван Мојсоски (саксофон) и Никола Јангелов (гитара).

Прочитајте ја нивната приказна на Хаштаг тука.

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи