23 Мај, 2019
0.0259

Сања Савеска: Уживајте во годините и младоста, за шминка има многу време!

Објавено во: Стил 06 Декември, 2018

На многумина утрото им започнува токму со нејзината насмевка и нејзината најава на емисијата „Македонија денес“, постојано насмеана, ведра и позитивна – Сања Савеска е многу повеќе од „утринско ТВ – лице“. Таа за Hashtag.mk открива каква е магијата на телевизијата, што најмногу ја мотивира, во колку часот и започнува денот, но дава и интересни совети за сите оние кои сонуваат за живот пред тв-камерите,како и за шминкањето и стилот на облекување ...

Целиот текст на Хаштаг, овде

Можеби ќе ве интересира

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

200 милиони ги видоа Илина и Мимоза: Приказната за фотографијата на видеобимот зад Тамара

200 милиони ги видоа Илина и Мимоза: Приказната за фотографијата на видеобимот зад Тамара