21 Јануари, 2019
0.6730
    ALK 8300.23    -0.01%     BGOR 270    -5.26%     GECK 500    0%     GECT 500    0%     GRNT 824.4    -0.07%     KMB 5300.24    -0.37%     MPT 49500    -1%     MTUR 5000    -0.99%     OHB 6650    0.77%     OKTA 4550    1.11%     RMDEN17 97.7    0.18%     RZLE 19    0%     RZLV 80    9.59%     SIL 70    0%     TEL 302    0%     TTK 1347.72    -0.17%     UNI 2209    2.98%

Screenshot-грев или соочување со реалноста

Објавено во: Стил 11 Јуни, 2018

Деновиве на Фејсбук имав прилика да видам една дискусија која се водеше околу еден извадок од приватна порака со многу интересна содржина. Имено (Фатиме ќе ми прости за користење на нејзиниот израз), непознат машки лик започнува конверзација со “здр”. Одговор нема. По некое време повторно, ама овој пат мааааалкуцка проширено “како си”. Одговор нема.

По неколку неуспешни обиди, главниот машки лик губи контрола и почнува канонада од навреди. Жената кон која беше тоа упатено, направи screenshot од преписката и ја објави на Фејсбук.

Е сега, интересниот дел допрва доаѓа. Коментарите варираа, од споделување слични искуства, до познатата машка солидарност која одеше дотаму што жената беше обвинета за злоупотреба на лични податоци! Лични податоци на лик кој нема ниту вистинско име ставено на Фејсбук. Во ред дечки, да разјасниме неколку работи.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!