24 Мај, 2019
0.0308

Се разболев по смртта на татко ми: Интервју со Нора Шаќири

Објавено во: Стил 08 Декември, 2018

Нора Шаќири-Марковиќ е познато Тв лице, искусна и како телевизиски и новинар во пишан медиум. Девојка со ведар и нескротлив дух, секогаш отворена да го критикува она што не и се допаѓа, но и да го пофали она за што смета дека е добро. Нејзин последен ТВ проект е контактната емисија „Овде и сега“, а од минатата есен, работи во Министерството за култура, во кабинетот на заменик министерот Владимир Лазовски.

Целото интервју на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи