25 Мај, 2019
0.0246

Судијата ги казни: Адвокатите на Јанакиески ќе се олеснат за 1000 евра

Објавено во: Македонија 21 Септември, 2018

По 1000 евра парични казни добија адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пренесе Макфакс.

Причината за овој потег на судијата Осман Шабани е неприсуство на тројцата адвокати на денешното рочиште за предметот на СЈО „Топлик“.

Еленко Миланов и Сања Алексиќ, и штипскиот адвокат Дончо Наков, се адвокатите кои добија казни а кои не се појавиле на судењето, бидејќи на писмено го известиле Судот дека друго судење ги спречува да бидат на рочиштето за случајот „Топлик“ .

Можеби ќе ве интересира

АМСМ со информации за автопатот Миладиновци – Штип

АМСМ со информации за автопатот Миладиновци – Штип

Метлата прва „заигра“ по нив: кој ќе биде следен на чистката

Метлата прва „заигра“ по нив: кој ќе биде следен на чистката

Земјотрес во овие градови во Источна Македонија

Земјотрес во овие градови во Источна Македонија

Гацов до Царовска: Министерке разбудете го Трудовиот инспекторат

Гацов до Царовска: Министерке разбудете го Трудовиот инспекторат

УТРИНСКИ ФОКУС: Земјотрес на Истокот, Тереза Меј не го издржа Брегзит

УТРИНСКИ ФОКУС: Земјотрес на Истокот, Тереза Меј не го издржа Брегзит

Морбилите во Струга „навалија“ на вработените во хируршкото одделение

Морбилите во Струга „навалија“ на вработените во хируршкото одделение

Ако тргнувате на пат важно е да го знаете ова

Ако тргнувате на пат важно е да го знаете ова

Синдикатот на одбраната за приватната агенција - Сите дојденци во МО да ги напуштат позициите

Синдикатот на одбраната за приватната агенција - Сите дојденци во МО да ги напуштат позициите

Викенд врменска прогноза: еве какво време не очекува денеска

Викенд врменска прогноза: еве какво време не очекува денеска