25 Август, 2019
0.0186

Шилегов се чувствува одговорен за „претседателскиот“ пораз во Скопје

Објавено во: Македонија 23 Април, 2019


Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, не ја исклучува можноста за индивидуална одговорност во партиските структури по драстичното намалување на гласовите на СДСМ и владината коалиција во главниот град по првиот круг од претседателските избори на чија територија минимално победи Гордана Силјановска Давкова пред Стево Пендаровски.

- Тоа е порака што допира до сите нас кои обавуваме јавна функција. Ова беше опомена и после изборите ќе се согледа сечија индивидуална одговорност. Јас сум исто така дел од тоа бидејќи сум избран од граѓаните, но сепак на локални избори - рече денеска Шилегов пред новинарите.

Сепак, исто така, апелира до граѓаните дека, и покрај незадоволството од СДСМ, тие треба да излезат на гласање а не да ја осудуваат државата и да ја враќаат земјата назад.


Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол