25 Март, 2019
0.0189

Што јадат ангелите на Викторијас Сикрет

Објавено во: Стил 10 Ноември, 2018

Една од најголемите желби на манекенките во светот е да се појават на модна ревија за Викторија Сикрет. Само најзгодните и најубавите модели ја имаат оваа чест, па затоа е неизбежно во секое време да биде во топ форма.

Затоа нивната исхрана е исклучително важна, а максималниот број на калории што ги вклучува не треба да надминува 1.300 калории дневно. Исхраната се базира на добри масти и протеини и помалку јаглени хидрати, пишува Женски Магазин,. каде можете да прочитате повеќе за нутриционистичките тајни на „ангелите“.


Можеби ќе ве интересира

Другите не им се извор на среќа: Зошто интелигентните луѓе немаат многу пријатели

Другите не им се извор на среќа: Зошто интелигентните луѓе немаат многу пријатели

Саша Ковачевиќ: Ќерката на девојка ми ја сакам како да е моја

Саша Ковачевиќ: Ќерката на девојка ми ја сакам како да е моја

Don’t you MILF me!

Don’t you MILF me!

(ГАЛЕРИЈА) Леталницата „Планица“ – осмото светско чудо?

(ГАЛЕРИЈА) Леталницата „Планица“ – осмото светско чудо?

(ФОТО) Пред Јелена љубеше друга: Која е поранешната девојка на Новак Ѓоковиќ?

(ФОТО) Пред Јелена љубеше друга: Која е поранешната девојка на Новак Ѓоковиќ?

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

(ФОТО) И со двете имам посебен однос: Каролина Гочева за внуките

(ФОТО) И со двете имам посебен однос: Каролина Гочева за внуките

Не верував дека има надеж: Лозано растури на првиот концерт

Не верував дека има надеж: Лозано растури на првиот концерт

Сите жени на Никола Груевски

Сите жени на Никола Груевски