29 Јули, 2021
0.0194

СИНОТ НА ЕКС КОМАНДАНТОТ НАЈАВИ: Ќе бараме Ратко Младиќ да оди на лекување

Објавено во: Балкан 14 Јуни, 2021

Тој е во таква состојба што издржувањето на казната во Британија или Естонија ќе биде како смртна казна за него.

Дарко Младиќ, син на поранешниот командант на армијата на Република Српска, Ратко Младиќ, вели дека неговиот татко е во таква состојба што издржувањето на казната во Велика Британија или Естонија ќе биде како смртна казна.

Ја злоупотребиле короната

- Ќе побараме да ни биде дозволено да одиме на лекување. Ќе се обидеме повторно да испратиме тим од медицински експерти до него. Таму видов дека во холандскиот затвор каде се наоѓа затворот на ООН, вообичаено се дозволени посети. Во овој момент само ООН држи некои ограничувања и ми беше јасно уште од почетокот дека ја злоупотребија пандемијата со цел да го прекинат генералот Младиќ од консултации со лекари и адвокати - рече Дарко Младиќ на ТВ Прва.

Ревизија на пресудата

Тој исто така најави ревизија на пресудата и посочи дека посебното мислење на судијката Приска Матимба Нијамба ќе биде многу корисно за одбраната за ревизијата. Да потсетиме, Ратко Младиќ беше осуден на доживотен затвор минатата недела.

Можеби ќе ве интересира

Бугарската гранична полиција не им дозволи влез на осум Шпанци

Бугарската гранична полиција не им дозволи влез на осум Шпанци

(ВИДЕО) Гори и во најпознатото турско одморалиште

(ВИДЕО) Гори и во најпознатото турско одморалиште

Во Србија има повеќе од 300 нови случаи, „експлодира“ бројката на новозаразени

Во Србија има повеќе од 300 нови случаи, „експлодира“ бројката на новозаразени

Во Анталија две села целосно изгореа во пожар

Во Анталија две села целосно изгореа во пожар

Пожарот близу Атина „проголта“ куќи, гаражи и шума

Пожарот близу Атина „проголта“ куќи, гаражи и шума

НЕ МОЖАМ ДА ОДАМ ДОМА БИДЕЈЌИ СОПРУГОТ Е ВО БОЛНИЦА, ЌЕ ГО ЧЕКАМ ДА ИЗЛЕЗЕ - тажна приказна на преживеана жена во несреќата

НЕ МОЖАМ ДА ОДАМ ДОМА БИДЕЈЌИ СОПРУГОТ Е ВО БОЛНИЦА, ЌЕ ГО ЧЕКАМ ДА ИЗЛЕЗЕ - тажна приказна на преживеана жена во несреќата

ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА СЕ УДАВИ НА „ПРОКОЛНАТАТА“ ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА - зошто за еден месец таму животите ги изгубија 10 луѓе

ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА СЕ УДАВИ НА „ПРОКОЛНАТАТА“ ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА - зошто за еден месец таму животите ги изгубија 10 луѓе

(ВИДЕО) Во Грција пожарот е надвор од контрола

(ВИДЕО) Во Грција пожарот е надвор од контрола

Голем пожар беснее северно од Атина

Голем пожар беснее северно од Атина